3. ДРАМА! Испания надви Грузия след голям обрат и гол в края (ВИДЕО)

ДРАМА! Испания надви Грузия след голям обрат и гол в края (ВИДЕО)

"Фуриите" стигнаха до труден успех с 2:1

Националният отбор на Грузия допусна драматчна загуба в домакинството си на Испания с резултат 1:2 в мач от втория кръг в група "В" на Световните квалификации за Катар 2022 година. Квича Кваратскелия откри резултата в 44-ата, а Феран Торес изравни в 56-ата минута.

Дани Олмо пък донесе пълния обрат и трите точки за "ла фурия" в третата минута от добавеното време. Домакините завършиха срещата и с човек по-малко след червения картон на Леван Шенгелия в самия край на срещата.

Двубоят започна с очакван натиск на "ла фурия", като първата опасна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Феран Торес стреля в наказателното поле след кратко разбъркване, но вратарят на Грузия Гиорги Лория съумя да избие насочения в долния му ляв ъгъл удар в корнер.

В 18-ата минута и домакините застрашиха сериозно вратата на Испания. Гурам Кашия успя да засече топката сглава след центриране от корнер, но Унай Симон показа чудесен рефлекс и спаси.

В следващите минути и двата тима не успяваха да стигнат до качествени атаки, които да завръшат с опасност за някого от двамата вратари.

Когато изглеждаше, че полувремето ще приключи без попадения, Грузия удари. Отар Китейшвили получи топката пред наказателното поле и я продължи наляво към Квича Кваратскелия, който влезе в пеналтерията и с хубав изстрел по диагонала успя да препарира Унай Симон - 1:0.

На почивката за Испания се появиха Иниго Мартинес и Дани Олмо, които замениха Диего Йоренте и Брайън Хил. Малко след това и Тиаго Алкантара влезе в игра, като смени Фабиан Руис.

Испанците натиснаха и това даде резултат в 56-ата минута, когато изравниха резултата. Жорди Алба центрира отляво в наказателното поле, където Алваро Мората опита да отиграе топката с пета, но неуспешно. Кълбото обаче стигна до Феран Торес на далечната греда, а футболистът на Манчестър Сити нямаше как да сбърка от близка дистанция - 1:1.

В следващите минути Испания владееше повече топката, но така и не можеше да стигне до реални опасности пред вратата на своите домакини.

В 77-ата минута Дани Олмо получи пред наказателното поле, влезе в него и стреля, но неточно.

Испанците стигнаха до пълния обрат дълбоко в добавеното време на срещата. Алба намери Дани Олмо в половината на домакините, след което напредна и реши да пробва силен шут от голяма дистанция, който мина през ръцете на вратаря Лория и се озова в мрежата му, с което донесе крайния успех на иберийците.

Грузинците завършиха срещата с човек по-малко заради много грубо нарушение на Леван Шенгелия, който влезе остро в краката на Педри.

Секунди след това бе даден и последния съдийски сигнал.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1