3. Драма на "Емирейтс" - Тотнъм обърна Арсенал за едно полувреме (видео)

Драма на "Емирейтс" - Тотнъм обърна Арсенал за едно полувреме (видео)

"Шпорите" треснаха "топчиите" в дербито на Лондон

В дербито на 14-ия кръг от Английската Висша лига отборът на Тотнъм постигна драматична победа като гост на Арсенал, след като отбеляза три гола през второто полувреме и по този начин спечели с 3:2. „Шпорите” изоставаха с две попадения на почивката, но през втората част се съвзеха и обърнаха развитието на двубоя.

Мачът започна добре за Арсенал и в 9-ата минута тимът на Арсен Венгер вече водеше в резултата. Точен бе Самир Насри, който не остави никакъв шанс на вратаря на Тотнъм Еурелио Гомеш и по този начин изведе отбора си напред.

В 27-ата минута домакините достигнаха до втори гол, а автор на попадението бе Чамак. След центриране на Андрей Аршавин мароканецът отигра по отличен начин топката и я прати във вратата на Гомес.

"Шпорите" не успяха да отбележат до края на полувремето и при резултат 2:0 дойде и почивката на двубоя.

Второто полувреме започна много добре за гостите и в 50-ата минута Гарет Бейл намали резултата на 2:1. Националът на Уелс отбеляза чудесно попадение и върна тима си в мача.

В 67-ата минута равенството бе възстановено, след като тима на Хари Реднап получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Рафаел ван дер Ваарт и прати за втори път кълбото в мрежата на Фабиански.

Мачът отиваше към своя край и по всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши при равенство, но в 86-ата минута Йонес Кабул отбеляза трети гол за Тотнъм и по този начин матира тима на Арсен Венгер. До края на двубоя Арсенал не успя да достигне до изравнително попадение и записа четвърто поражение през сезона.

След изиграването на срещата „топчиите” са втори с 26 точки, а Тотнъм е на петото място с 22.

Арсенал 2:3 Тотнъм
9’ 1:0 Насри
27’ 2:0 Чамак
50’ 2:1 Бейл
67’ 2:2 Ван дер Ваарт (дузпа)
86’ 2:3 Кабул

Стадион: Емирейтс
Жълти картони: Саня, Денилсон, Косчиелни (Арсенал) , Ван дер Ваарт (Тотнъм)