3. Драма на "Олд Трафорд": Юнайтед спечели лудото дерби на Манчестър и окупира върха в Премиършип - 4:3

Бербатов игра до 77-ата минута, а Мартин Петров влезе 7 минути преди края. Оуен донесе победата в 96-ата минута.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна драматична и ценна победа с 4:3 при домакинството си на Манчестър Сити в дербито на 6-ия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" бяха далеч по-добрият тим на терена, успяха на три пъти да поведат в резултата, Сити на три пъти изравняваше, за да се стигне до 96-ата минута, когато появилият се като резерва на мястото на Бербатов Майкъл Оуен бе точен за крайното 4:3. Юнайтед временно окупира върха във Висшата лига и може да остане на него, ако Челси загуби у дома от Тотнъм по-късно днес.

Срещата започна по феноменален начин за домакините. Още във втората минута звездата на тима Уейн Рууни успя да открие резултата в полза на "червените дяволи". Патрис Евра се включи от ляво, получи топката от Гигс, след изпълнение на тъч, намери Рууни в наказателното поле, английският национал овладя топката и с техничен удар от близо преодоля Гивън за 1:0. След гола футболистите на Сър Алекс Фъргюсън продължиха да диктуват събитията на терена, но не стигнаха до нищо по-опасно, освен един далечен удар на Бербатов, който не намери премина високо над вратата.

Така се стигна обаче до 16-ата минута, когато гостите от Сити успяха да изравнят резултата. Стражът на Юнайтед Бен Фостър вместо да изчисти една топка, пробва да финтира притисналия го Карлос Тевес и сгреши. Аржентинецът открадна коженото кълбо и моментално подаде на Гарет Бари, който не сгреши на опразнената врата - 1:1. Въпреки че изравниха резултата, "гражданите" продължиха предимно да се защитават и да разчитат на контраатака.

За съжаление на Сър Алекс, "червените дяволи" обаче така и не успяха да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на Шей Гивън, освен един удар с глава на Бербатов, който обаче също не намери очертанията на вратата. В самия край на полувремето пък Лескът можеше да вкара втори гол за своя отбор, но изстрелът му от границата на наказателното поле премина над напречната греда на вратата, пазена от грешника Фостър.

Втората част започна вихрено за домакините и още в 49-ата минута "червените дяволи" отново поведоха в резултата. Райън Гигс центрира в наказателното поле, Дарън Флетчър се извиси над всички и с глава заби топката в мрежата на Гивън за 2:1. Малко по-късно Парк стреля от воле по диагонала, но ударът му се оказа неточен. Секунди по-късно пък стражът на гостите отрази удар от близо на Гигс, за да може в следващата минута Сити да изравни при единственото си положение за втората част.

В 52-ата минута Крейг Белъми напредна отляво, навлезе към наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и с мощен удар заби коженото кълбо в горния ляв ъгъл на Фостър за 2:2. След този гол, Юнайтед пое изцяло инициативата, а Сити се затвори в собствената си половина. Моментално Джи Сунг Парк отново опита удар от дъгата, но и този път изстрелът на корееца не намери очертанията на вратата.

"Червените дяволи" тотално се пренесоха в полето на своите гости и започнаха да редят атака след атака, положение след положение. В 65-ата минута Димитър Бербатов стреля опасно с глава, след изпълнение на ъглов удар, но Шей Гивън спаси. Само 3 минути по-късно Гигс центрира остро в наказателното поле, където отново Бербатов игра с глава и отново ирландският страж на гостите отрази неговият удар. Минута по-късно Гивън изби и топовен изстрел от воле на Гигс от границата на наказателното поле. Натискът на Юнайтед продължи и 2 минути по-късно уелсецът отново намери Бербатов на далечната греда, но топката бе трудна за отиграване и нашият капитан не успя да я насочи към вратата.

В 77-ата минута Гивън спаси нов мощен удар на Гигс, а секунди по-късно Бербатов отстъпи мястото си на терена на Майкъл Оуен. Тази промяна даде резултат и в 80-ата минтуа Юнайтед отново поведе в резултата. Гигс и Флетчър повториха ситуацията от 49-ата минута - уелсецът центрира на главата на шотландеца, който отново бе безпогрешен - 3:2. Малко по-късно в игра за Сити се появи Мартин Петров, а в 88-ата минута "гражданите" можеха да изравнят, но удар на Райт Филипс по диагонала срещна външната страна на мрежата.

В последната минута от редовното време Сити за трети път изравни резултата, след като Крейг Белъми надбяга Рио Фърдинанд по лявото крило, навлезе в наказателнтоо поле и чукна технично топката покрай вече плонжиралия Фостър за 3:3. И когато по всичко личеше, че срещата ще завърши без победител, на сцената излезе Майкъл Оуен. В 6-ата минута от добавеното време, бившият играч на Ливърпул получи топката в наказателното поле от Карик, напредна 2 метра и преодоля технично Гивън за крайното 4:3.

Така с този успех Манчестър Юнайтед вече има 15 точки в актива си, с което зае първото място във временното класиране, изпреварвайки втория Челси по голова разлика. Сити пък се смъкна на 5-а позиция с 12 точки.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 4:3