3. ДРАМА НА "САН СИРО": Милан спаси точката с Парма въпреки ВАР, двама контузени и четири греди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лидерът в Серия А остана непобеден в Калчото след късен частичен обрат в 11-ия кръг

Лидерът в Серия А Милан завърши наравно 2:2 при домакинството си на Парма в късния неделен мач от 11-ия кръг на Калчото.

"Росонерите" бяха преследвани от невероятен малшанс, след като в края на срещата завършиха с двама контузени титуляри, отменен гол от ВАР и четири греди. Въпреки това, дори след изоставане с 0:2 до 58-та минута те успяха да спасят равенството и да останат непобедени през сезона.

Срещата започна кошмарно за домакините, като още в третата минута централният защитник Матео Габия трябваше да напусне принудително терена след контузия в коляното и Пиер Калулу го замени, за да направи дебюта си в Серия А само няколко дни след като записа и първите си минути с екипа на Милан в Лига Европа.

В 13-та минута ситуацията за Милан стана още по-тежка, след като Жервиньо получи отляво, преодоля Калулу и пусна перфектен пас към Ернани, който от около 11 метра матира Донарума.

Десет по-късно Ребич пусна в коридор за Тео Ернандес, който намери Браим Диаз, а той продължи към Кастиехо на втора греда, където испанецът засече във вратата на Парма, но проверка на ВАР видя, че има засада и попадението бе отменено.

Три минути преди почивката Милан разтресе гредата на два пъти в рамките на секунди. Първо Диаз стреля в далечния ъгъл след като овладя вляво, но уцели сглобката, а при добавката Хакан Чалханоглу разтресе напречната греда. В продължението Чалханоглу изпълни и пряк-свободен удар, който се отби в лявата греда на Сепи.

На полувремето Пиоли пусна в игра Янс Петер Хауге и Рафаел Леао в търсене на обрата. В 56-та минута обаче Ернани стигна до дълга топка до аут линията и центрира в наказателното поле, където Куртич връхлетя от втора позиция и не остави шансове за Донарума за 0:2 за Парма!

Само две минути по-късно Милан се върна в мача. Чалханоглу изпълни корнер, а Тео Ернандес засече с глава и върна интригата в мача. В 78-та минута Чалханоглу нацели за трети път гредата, след като Леао пусна скрит пас към него и сам срещу Сепи турският халф не намери очертанията.

Малко преди това Исмаел Банесер получи разтежение и Сандро Тонали го замени на терена. Милан продължи с непрестанните си опити да пробие сгъстената защита на Парма и стигна до успеха в първата минута на продължението, когато Калабрия центрира по земя, Ребич стреля право в Сепи, но топката стигна до Ернандес, който с плътен изстрел изравни - 2:2!

Така Милан събра 27 точки на първото място в Серия А, но авансът им пред Интер е вече само три точки. Парма остава 14-ти с 11 пункта.