3. Драма на "Уембли": Тотнъм взе точка от Арсенал след скандално пропусната засада (ВИДЕО+СНИМКИ)

Блестящ Юго Лорис спаси дузпа и помогна на "шпорите" за първия хикс от началото на сезона

Тотнъм и Арсенал завършиха при резултат 1:1 в дербито на 29-ия кръг в Премиър лийг. В герой за домакините се превърна Юго Лорис, който в добавеното време на втората част спаси дузпа на Обамеянг и спаси своя тим от загуба. Аарън Рамзи откри в 16-ата минута, а Хари Кейн изравни след почивката от дузпа, но преди отсъждането на 11-метровия наказателен удар се видя, че има засада при центрирането в пеналта на „топчиите”. В края на двубоя Торейра получи директен червен картон и бе изгонен. Това бе и първо равенство за Тотнъм от началото на сезона. "Шпорите" дотук имаха 20 победи от 28 изиграни мача.
Така разликата от 4 точки между двата тима се запази. Тотнъм е на 3-а позиция с 61 точки, а Арсенал остава четвърти с 57.

Първото чисто положение в мача създадоха „топчиите” във втората минута, когато Иуоби пробва пас по земя за Лаказет, получи се рикошет и французинът, който бе с гръб към вратата, се завъртя и опита да нанесе силен удар към враттаа, но не уцели добре кълбото и прати в аут.

Тотнъм владееше повече топката, но липсваше завършващият пас и точният удар.

В 15-ата минута Хари Кейн бе на стрелкова позиция, но се забави и опита да пробие навътре в наказателното поле и топката му бе избита. Давинсон Санчес направи огромна грешка в централната зона, което даде възможност Лаказет с бърз пас да прати топката в половината на домакините, Аарън Рамзи остана сам срещу вратаря и след добър финт успя да го преодолее и вкара за 1:0.

Тотнъм стигнаха до гол в 24-ата мунута, когато Хари Кейн отбеляза с глава след центриране от фаул, но попадението бе отменено заради засада.

Ериксен опита удар в 31-ата минута, търсейки долния десен ъгъл на вратата, но прати в аут, а и Лено бе покрил ъгъла си.

В последните пет минути на първата част и двата тима имаха възможност да стигнат до гол. Първо Лорис успя да парира опасен удар от дистанция на Иуоби, а в 44-ата Лено успя да парира удар на Кейн от малка дистанция, след което се намеси блестящо и при добавка на Сисоко.

Арсенал можеше да удвои аванса си след почивката, но Лаказет би безкрайно неточно от границата на вратарското поле в 53-ата минута.

При центриране отдясно в полето на Арсенал Мхитарян остана под топката, при което Роуз спря на гърди, но топката му избяга и Лено излезе бързо и изби.

В 73-ата минута Ериксен центрира от фаул, Мустафи изблъска в гръб Хари Кейн и реферът веднага свири дузпа за Тотнъм, която Кейн реализира, изравнявайки резултата. При повторенията обаче се видя, че при паса на Ериксен, Кейн е бил в засада.

Последните минути на двубоя бяха изключително драматични, като Арсенал бе изключително близо до успех. В 90-ата минута Давинсон Санчес направи втора голяма грешка и фаулира Обамеянг в наказателното поле, за което гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Обамеянг изпълни много слабо дузпата и Лорис спаси, след което габонецът можеше да направи добавка на празна врата от няколко метра, но Вертонген с брилянтен шпагат изчисти топката.

В края на добавеното време Лукас Торейра, който влезе на почивката на мястото на Гендузи, получи директен червен картон за грубо нарушение и бе изгонен.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)