3. ДРАМА В РАЗГРАД: Храбър Лудогорец удържа 0:0 с Мидтиланд и го изхвърли от Лига Европа (ВИДЕО)

Шампионите завършиха с две точки в групата си

Шампионът Лудогорец завърши 0:0 с гостуващия Мидтиланд на стадион "Хювефарма Арена" и спечели точка в последния си мач от група "F", препъвайки датчаните в борбата им за едно от първите две места. В другата среща от групата Спортинг (Брага) и Цървена звезда си вкараха по един гол за 1:1 в Портуалия, а ремито помогна на сръбския гранд да приключи на първата позиция.

Гостите от Дания започнаха по-активно и още в първите минути на три пъти застрашиха вратата на Серджио Падт, който се намеси решително след удари на Пионе Систо и Шарлис, а Николас Дир пък не намери целта.

Лека полека "орлите" изравниха играта и започнаха да поглеждат по-често в предни позиции. Доминик Янков отправи първия точен удар за българския шампион в 18-ата минута, но не затрудни вратаря Льосъл, който малко след това спаси диагонален удар на Кирил Десподов.

В заключителните десетина минути на първата част Лудогорец имаше инициативата и застраши датската врата с удари на Гонсалвеш и Десподов. В първия случай Льосъл се намеси решително, а след това при изпълнение на пряк свободен удар от Десподов топката се отби в стената и излезе в аут.

След почивката датчаните опитаха натиск, но до големи опасности пред вратата на Падт не се стигна. В 57-ата минута Андерсон центрира опасно към Жуниор Брумадо, но Игор Пластун се намеси решително и изби топката. Четири минути след това Клод Гонсалвеш не получи дузпа след падане в наказателното поле и преглеждане на ситуацията с ВАР.

Гостите продължиха да са по-настоятелни, но страхотни изяви на Серджио Падт след удари на Шарлис и Евандер на два пъти ги разочароваха. Датчаните натискаха в търсена на победата и в 84-ата минута Стафан Баджи за малко не си вкара гол, след като изрита силно топката от далечна дистанция по посока своята врата, а тя се удари в напречната греда. Две минути след това Падт направи ново спасяване след удар с глава на Исаксен. В добавеното време пък Елвис Ману можеше да донесе победата на Лудогорец, но от изгодна позиция след пас на Десподов не намери целта.

След равенството Лудогорец завърши с 2 точки на последното място, а Мидтиланд остана трети с 9 пункта и ще участва в Лигата на конференциите напролет. Цървена звезда и Спортинг (Брага) продължават към 1/16-финалите на Лига Европа.

СЪСТАВИ:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 22. Жордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш, 23. Кафумана Шоу, 64. Доминик Янков (75' 29. Дорин Ротариу), 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу (64' 10. Елвис Ману)

Резерви: 67. Дамян Христов, 71. Кристиан Кахлина, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 10. Елвис Ману, 29. Дорин Ротариу, 51. Илкер Будинов, 75. Петър Георгиев, 79. Тихомир Димитров

Треньор: Станислав Генчев

Мидтиланд: 1. Йонас Льосл, 29.  Паулиньо, 73. Жуниньо, 14. Хенрик Далсгорд, 6. Жоел Андерсон, 44. Николас Дир, 10.  Евандер, 35. Чарлс, 74. Жуниор Брумадо (68' 24. Оливер Сьоренсен), 45. Густав Исаксен, 7. Пьоне Систо (78' 53. Виктор Линд)

Треньор: Бо Хенриксен

Съдия: Тобиас Щилер (Германия)

Жълти картони: Сисиньо (Лудогорец), Дир (Мидтиланд)

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)