3. Дрогба ознаменува с два гола завръщането си в Шампионската лига - 2:2 срещу Атлетико и Агуеро

Дрогба ознаменува с два гола завръщането си в Шампионската лига

Атлетико Мадрид и Челси завършиха 2:2 на „Висенте Калдерон”, след като не си отбелязаха гол над един час, а в последните десет минути зрителите видяха три попадения.

С този мач в мачовете на "сините" в турнира се завърна и Дидие Дрогба, който се появи в игра за първи път от полуфинала за Шампионската лига миналото издание, когато бе наказан за обидни реплики към съдията.

Както и в предишния трагичен мач за "дюшекчиите" в Лондон, Атлетико отново започна по-добре срещата. Още в началото на мача Хосе Антонио Рейес можеше да открие резултата с удар от 20 метра, но Чех спаси. След още няколко добри възможности обаче, Челси постепенно взе инициативата и наложи натиск.

Въпреки това първата част завърши 0:0. През второто полувреме в игра се появи Кун Агуеро, който раздвижи играта на испанците и се ключова фигура в мача. Малко по-късно неуловимия аржентинец направи щастлив новия наставник на тима Кике Санчес Флорес. В 66-ата минута след центриране отляво топката в наказателното поле на Челси топката бе отбита от Джон Тери. Зад него обаче чакаше Агуеро, който със страхотен удар наказа Чех - 1:0.

Това обаче ни най-малко не отказа гостите. Малко след попадението Деко бе много близо до изравняването, но ударът му от няколко метра мина встрани от вратат. В 81-ата минута вече спасение за Атлетико нямаше, след като Малуда центрира и Дрогба отблизо с глава направи 1:1.

В оставащите минути паднаха още два гола. В 88-ата минута Дрогба отново показа страхотна класа, след като се измъкна в центъра на терена мина защитник на Атлетико и стреля, Асеньо обаче спаси, но котдивоарецът направи добавка и записа втория си гол.

Точно когато всички очакваха четвъртата поредна победа на Челси в груповата фаза, Кун Агуеро отново показа страхотна класа, след като завъртя брилянтно топката от пряк свободен удар от около 25 метра.

Така гостите от Лондон ще си оспорват първото място с Порто в следващия мач в Португалия, а Атлетико ще се бори с Апоел в Кипър за третата позиция, даваща право за участие в Лига Европа.

АТЛЕТИКО (М) - ЧЕЛСИ 2:2
1:0 - Агуеро (66)
1:1 - Дрогба (82)
1:2 - Дрогба (88)
2:2 - Агуеро (90)

Атлетико: Асеньо, Антонио Лопес, Хуанито, Переа, Пабло, Асунсао, Шимао (84 - Хурадо), Клебер, Форлан, Понгол (53 - Агуеро), Рейес (72 - Макси Родригес)

Челси: Чех, А. Коул, Тери, Алекс, Белети, Есиен (59 - Балак), Лампард, Дж. Коул (70 - Деко), Малуда, Дрогба, Калу (70 - Анелка)

КЛАСИРАНЕ:

Отбор Pld W D L GF GA GD Pts
England Челси 4 3 1 0 8 2 +6 10
Portugal Порто 4 3 0 1 5 2 +3 9
Spain Атлетико М 4 0 2 2 2 8 −6 2
Cyprus АПОЕЛ 4 0 1 3 1 4 −3 1

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0