3. Дузпа в 90-ата минута изхвърли драматично Мъри от Шампионска лига (ВИДЕО)

Дузпа в 90-ата минута изхвърли драматично Мъри от Шампионска лига (ВИДЕО)

Селтик на Брендън Роджърс имаше нужда от две дузпи, за да бие Астана, Мишо Александров игра в края за Легия

Две дузпи, втората от които в последните секунди, изхвърлиха Астана на Станимир Стоилов от Шампионска лига и шампионът на Казахстан ще играе плейоф за влизане в Лига Европа. Тази вечер Селтик спечели драматично с 2:1 у дома реванша от третия квалификационен кръг и спечели с общ резултат 3:2.

Всичко се реши в последната 90-а минута, когато новото попълнение на Селтик Муса Дембеле спечели втора дузпа и сам я вкара за 2:1, иначе мачът влизаше в продължения. Шитов от Астана бе изгонен с втори жълт картон за нарушението.

През първата част Астана се бранеше, а Селтик търпеливо търсеше пролука. Мъри бе пуснал трима централни защитници и двама опорни халфове в опит да бетонира защитата.

Точно в 45-ата минута Киърън Тиърни бе съборен в наказателното поле от Абзал Бейсебеков и Лий Грифитс уверено вкара дузпата за 1:0. Така Селтик вече водеше с 2:1 в общия резултат след ремито в първия мач.

Гол на Астана бе отменен в 56-ата минута за засада на Роджер Каняс, а Коло Туре записа своя дебют за Селтик като резерва.

Влезлият малко преди него на смяна македонски национал Агим Ибраими вкара страхотен изравнителен гол за отбора на Станимир Стоилов. Вратарят Крейг Гордън излезе напред и изчисти с глава, но Ибраими майсторски го прехвърли отдалеч за 1:1 в 62-ата минута.

Голът стъписа Селтик и мачът стана много оспорван и равностоен.

Очертаваха се продължения, но развръзката дойде в 90-ата минута, когато Муса Дембеле бе спънат от Шитов за втора дузпа и сам вкара първия си гол с екипа на Селтик, който се оказа много важен, защото прати „детелините” напред след 2:1. Така Селтик ще играе минимум в групите на Лига Европа и е поставен на жребия за плейофите в Шампионска лига, което го прави един от евентуалните съперници на Лудогорец.

По същото време Михаил Александров игра в последните 20-ина минути на мача на Легия срещу словашкия първенец Тренчин.

Легия изигра предпазлив мач след успеха с 1:0 навън и тази вечер се задоволи с 0:0, което прати шампиона на Полша напред.

Бившият играч на Лудогорец и ЦСКА Михаил Александров замени фрнацузина Ланжил в 69-ата минута  и игра в решителните последни минути.

И Селтик, и Легия (Варшава) с Мишо Александров са сред вероятните съперници на Лудогорец в плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня