3. Два гола на Насри повалиха Фулъм на „Емирейтс” – 2:1 (видео)

Два гола на Насри повалиха Фулъм на „Емирейтс” – 2:1 (видео)

Отборът на Арсенал записа нова победа в Премиършип, след като се наложи с 2:1 над тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 16-ия кръг на Висшата лига

Отборът на Арсенал записа нова победа в Премиършип, след като се наложи с 2:1 над тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 16-ия кръг на Висшата лига. Насри изведе „топчиите” напред в 14-ата минута, Камара изравни в 30-ата, а крайното 2:1 оформи отново Насри в 75-ата.

Двубоят започна с натиск на Арсенал и в 6-та минута Аршавин стреля от воле в наказателното поле, но Шварцър показа завиден рефлекс и спаси. Последва неточен изстрел на Насри, а в 11-ата минута Гера също опита късмета си от дистанция, ала и неговият шут не намери целта.

Така се стигна до 14-ата минута, когато Аршавин намери Насри в наказателното поле, французинът елиминира защитата на Фулъм с два финта, след което прониза Шварцър за 1:0.

След гола „котиджърс” поизравниха играта и в 16-ата минута Демпси стреля опасно, ала шутът му бе блокиран от играч на „топчиите”. В 24-ата Аршавин отправи удар с десния крак, но стражът на гостите спаси. Последва неточен шут на Сонг, преди да се стигне до 30-ата минута, когато Фулъм съумя да изравни статуквото. Тогава Скилачи и Косчиелни се сблъскаха, Демпси пое и намери Камара, който отблизо не сбърка за 1:1.

След попадението темпото на игра поспадна, а Косчиелни трябваше да бъде сменен, след като получи контузия при сблъсъка със Скилачи. Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така Арсенал и Фулъм се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част стартира с малко по-добра игра на гостите и в 50-ата минута Гера стреля опасно към Фабиански, но шутът му бе блокиран от бранител на Арсенал. Последва неточен удар на Аршавин, а в 67-ата минута Сонг можеше да се разпише, ала и неговият изстрел прелетя покрай целта.

Така дойде 76-ата минута, когато Насри получи в наказателното поле от Ван Перси, премина през Хюз и Пентсил, овладя почти на аутлинията, откъдето от много малък ъгъл съумя да преодолее Шварцър за 2:1.

Веднага след гола Чамак можеше да покачи на 3:1, ала изстрелът му премина близо до дясната сглобка на вратата на Фулъм. В 84-ата минута пък Гера шутира силно, ала кълбото прелетя високо над вратата на „артилеристите”.

До края на мача нови голове нямаше и така „топчиите” стигнаха до ценен успех с 2:1 в лондонското дерби с Фулъм.

След тази победа Арсенал се изкачи на върха във временното класиране с актив от 32 точки, на 1 пред 2-ия Юнайтед, чийто мач с Блекпул бе отложен заради заледен терен. Гостите от Фулъм пък са 17-и с 15 пункта.

Арсенал – Фулъм 2:1