3. Два гола на Туре и феноменални спасявания на Харт осигуриха участието на Сити в групите на ШЛ (ВИДЕО)

"Гражданите" не допуснаха изненада срещу Суонзи, въпреки че бяха изравнени от 2:0

Два гола на Яя Туре помогнаха на Манчестър Сити да победи Суонзи като гост с 4:2 в интересен двубой и да си осигури участие в групите на Шампионската лига.

Туре откри в 21-ата минута с удар от границата на наказателното поле, който рикошира в Ашли Уилямс, преди Джеймс Милнър да удвои аванса на „гражданите” след бърза контраатака в 36-ата минута.

Гилфи Сигурдсон намали за домакините точно преди почивката с прекрасен изстрел. Бафетимби Гомис изравни в 64-ата минута, отклонявайки в мрежата висока топка от Ашли Ричардс.

Но Туре отново даде преднина на Сити (74’), като вкара в близкия ъгъл на Лукаш Фабиански и след като Джо Харт направи две страхотни спасявания, за да разколебае Федерико Фернандес и Гомис, Вилфрид Бони подпечата победата в добавеното време с гол срещу бившия си клуб с помощта на гредата.

Така, „гражданите” постигнаха петата си поредна победа във Висшата лига, а Туре вкара 50-ия си гол в английския елит.