3. Два измислени гола на Челси оставиха жива интригата в Англия (видео)

Два измислени гола на Челси оставиха жива интригата в Англия (видео)

Шампионите спечелиха с 2:1 лондонското дерби с Тотннъм от 35-ия кръг на Премиършип

Английският шампион Челси запази жива надеждата да защити титлата си от Висшата лига, след като спечели изключително драматично с 2:1 лондонското дерби с Тотнъм от 35-ия кръг на Премиършип.

Трябва да се отчете обаче и фактът, че и двете попадения на „сините” на „Стамфорд Бридж” бяха нередовни, тъй като при първото топката не премина голлинията на „шпорите” с пълния си обем, а при второто имаше засада на голмайстора Саломон Калу.

Домакините стартираха с тандема Дрогба – Торес в предни позиции, като последният отново разочарова с представянето си, за сметка на своя партньор в атака, който беше най-сериозната заплаха за отбраната на гостите.

Националът на Кот Д’Ивоар бе много близо до това да открие резултата в 13-ата минута, когато изпрати истински снаряд от над 30 метра по посока на Гомеш, като единствено напречната греда спаси бразилския страж от попадение.

Тотнъм отвърна със същия прийом, а автор на изстрела бе новото попълнение Сандро, реализирал първото си попадение с екипа на „шпорите” в 19-ата минута.

В самия край на първата част дойде и най-спорната ситуация за полувремето. Отново далечен шут, този път на Франк Лампард, изненада стража на гостите Еурелио Гомеш, който допусна топката да му мине между краката, но впоследствие реагира и успя да я отрази преди тя да мине с пълния си обем голлинията.

Страничният рефер бе далеч от ситуацията, но на два пъти ясно показа, че попадението е редовно и така резултатът бе изравнен.

Втората част гостите се опитаха да задържат равенството и успяха до 89-ата минута, в която втори неродовен гол им я отне.

Дрогба проби в типичния си стил от ляво на атаката на „сините” и стреля, а намиращият се в положение на засада негов сънародник Саломон Калу бе оставен непокрит и от близо донесе успеха на Челси.

След него шампионите се приближиха три точки от лидера в подреждането Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Арсенал, а в следващия кръг ще се изправи именно срещу момчетата на Карло Анчелоти.

Тотнъм пък вече изостава на четири точки от 4-ата позиция в подреждането, даваща право на участие в квалификациите на Шампионска лига, като заемащият към момента тим на Манчестър Сити има и с мач по-малко.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1