3. Два късни гола върнаха Арсенал на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два късни гола върнаха Арсенал на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Бендтнер вдъхнови „топчиите” за победа с 2:0 над Кардиф

Арсенал си върна лидерската позиция във Висшата лига, която бе загубил за няколко часа заради успеха на Манчестър Сити в първия мач за 2014 година от Премиършип.

„Топчиите” надвиха трудно, с 2:0, новака Кардиф на свой терен, след като вкараха два късни гола  в мача от XX кръг на първенството.

В герой за „топчиите”, които трудно намираха пролуки в отбраната на „сините птици” по време на целия мач, се превърна появилият се като резерва Никлас Бендтнер.

Датският нападател се появи на терена в 64-ата минута, заменяйки Лукас Подолски, след като малко преди това Джак Уишлър бе нацелил гредата.

Две минути преди края на редовните 90 именно Бендтнер се оказа най-съобразителен във вратарското поле и отблизо вкара топката в мрежата от добавка след удар с глава на Бакари Саня.

В добавеното време на мача пък Тио Уолкът бе изведен от Уишлър и технично прехвърли вратаря на гостите, оформяйки крайното 2:0.

Така "артилеристите" отново са водачи в класирането, са на точка пред Манчестър Сити, докато Кардиф остана на точка над опасната зона. На трибуните на „Емирейтс” пък бе Оле Гунар Солскяер, който ще бъде новият треньор на „сините птици”.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи