3. Дядо Коледа донесе суха мрежа на Ники Михайлов

Дядо Коледа донесе суха мрежа на Ники Михайлов

Рангелов изигра едно полувреме при загубата на Коняспор като гост на Акхисар

Националният вратар Николай Михайлов не допусна гол за първи път от 4 ноември насам при успеха на неговия Мерсин с 1:0 у дома над Бандирмаспор в 16-ия кръг на втората дивизия в Турция. Това се случи след 15 допуснати гола в последните пет мача.

Навръх Коледа Ники Михайлов изигра цял мач за Мерсин, а победният гол на „Мерсин Арена” отбеляза боливийският нападател Рикардо Педриел в 39-ата минута.

Ники Михайлов и компания си остават на последното 18-о място в турската Първа лига, но вече събират 9 точки и са на две зад предпоследния Самсунспор

По същото време, но в 16-ия кръг от елита Димитър Рангелов влезе на почивката, а неговият Коняспор падна с 0:1 като гост от Акхисар Беледиеспор. Загубата е първа за тима на българския нападател от 29 октомври насам в първенството.

Рангелов смени на почивката босненския нападател Амир Хаджиахметович, който имаше жълт картон.

Бившият нападател на Уест Хем и Болтън Рикардо Ваз Те влезе също като резерва в средата на втората и отбеляза гола на победата за Акхисар в 82-ата минута.

Коняспор е седми с 24 точки, а Акхисар вече е осми с 20.