3. Дзеко донесе победата за Сити с първия си гол във Висшата лига

Дзеко донесе победата за Сити с първия си гол във Висшата лига

Дзеко донесе победата за Сити с първия  си гол във Висшата лига

Нападателят на Манчестър Сити Един Дзеко донесе победата на „небесносините” с 1:0 над Блекбърн с първия си гол във Висшата лига. „Гражданите” доминираха през цялото време и заслужено победиха и по този начин затвърдиха четвъртата си позиция в класирането с 59 точки, като дръпнаха с четири от заемащия петото място Тотнъм.

С тази загуба ситуацията за Блекбърн става още по-неприятна и продължават да са застрашени от изпадане. Те заемат 16-ата позиция с 35 точки.

„Гражданите” започнаха двубоя на „Иууд парк”  много силно и още в третата минута Давид Силва можеше да открие резултата, но ударът му от границата на наказателното поле срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Пол Робинсън. След това положение момчетата на Манчини продължиха с натиска, но така и не успяха да реализират положенията си.

Гостите владееха в началните минути на срещата владееха топката 72% и по всичко личеше, че ще вземат лесни три точки. Това обаче не се случи. Постепенно футболистите на Блекбърн вдигнаха оборотите, заиграха със повече самочувствие, но отбраната на „небесносините” действаше стабилно и навреме предотвратяваше опасностите пред Джо Харт.

Единственият точен удар за първата част за домакините бе отправен една в 31-ата минута, когато Дейвид Дън шутира от дистанция. Двата отбора създадоха още няколко ситуации до края на частта, но въпреки че Сити играха по-настоятелно, нулевото равенство се запази.

Второто полувреме Манчестър Сити продължи да доминира. Яя Туре отправи много опасен удар буквално секунди след подновяването на играта, Робинсън обаче следеше ситуацията и не допусна изненада.

Мениджърът на гостите пусна в 72-ата минута направи ход, с който подсказа, че това равенство напълно не го устройва. Италианският специалист пусна в игра босненския нападател Един Дзеко на мястото на Адам Джосън и това се оказа решаващо за изхода на двубоя. Сами три минути след неговото влизане на терена, той вкара така желание гол за „гражданите” след разбъркване в пеналта след пас на Силва.

Малко по-късно Яя Туре можеше да сложи окончателно край на спора. Той излезе сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и Робинсън улови навреме.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1