3. Джеко донесе трофей на Сити и изпорти дузпа (ВИДЕО)

Джеко донесе трофей на Сити и изпорти дузпа (ВИДЕО)

Хубав гол на босненеца, много дъжд, пропусната дузпа и предсезонен трофей за "гражданите" в Хонконг

Манчестър Сити спечели трофея от тазгодишното издание на предсезонния турнир „Barclays Asia Trophy”  след минимална победа с 1:0 на финала срещу Съндърланд. Един Джеко вкара победния гол с красиво воле в началото на мача, а през втората част комично би дузпа в облаците, но това не се оказа фатално.

В 10-ата минута Сити вкара гола на победата с първата си опасна атака. Бърза атака принуди Уес Браун да чисти с глава, Джеко овладя на гърди пред наказателното поле и от воле много силно насочи точно в десния ъгъл за 1:0.

В средата на първата част дъждът над Хонконг много се усили и това попречи на двата отбора да покажат какво могат.

След почивката играта на нерви продължи и в 65-ата минута Сити получи малко лековата дузпа. Новото попълнение на „гражданите” принуди играч на „черните котки” да играе с ръка и съдията Антъни Тейлър посочи бялата точка. Един Джеко застана зад топката, но вместо да вкара прати в облаците и предизвика усмивки по трибуните.

До края Крейг Гарднър изби удар на Хесус Навас от голлинията, а Пантилимон спаси шут на Ларсон от пряк свободен удар, за да запази победата за тима на Мануел Пелегрини.

Така след два минимални успеха в Хонконг Манчестър Сити спечели трофея „Barclays Asia Trophy” за втори път в своята история.