3. Еден Азар класира Челси напред с инфарктен гол (ВИДЕО)

Еден Азар класира Челси напред с инфарктен гол (ВИДЕО)

Белгиецът влезе като резерва и вкара за 1:1 20 секунди преди края, Челси отива в Румъния

Еден Азар влезе като резерва и класира Челси напред с късен изравнителен гол за 1:1 срещу Спарта (Прага) на „Стамфорд Бридж”. Първият мач бе завършил 1:0 за Челси в Прага, а тази вечер Спарта водеше със същия резултат до последната минута в Лондон.

В осминафиналите Челси ще срещне Стяуа (Букурещ), който отстрани драматично Аякс след дузпи в Румъния. Челси гостува в първата среша на 7 март и е домакин на реванша 7 дни по-късно.

Торес пропусна ранен шанс на „Стамфорд Бридж” след пас на Моузес. После Мата достави удобно центриране за Хлапето на задната греда, но той от воле прати силно малко над гредата. Нова испанска комбинация Мата – Торес доведе до удар с глава на нападателя.

Чехите дочакаха своя момент в 17-ата минута. Вацлав Кадлец отлично отне топката и намери Лафата, който прати под гредата от 7-8 метра за 0:1 и изравни общия резултат в двата мача до 1:1.

В средата на полувремето македонският рефер Александър Ставрев получи прорезна рана на ръката и се наложи да получи медицинска помощ, но играта бързо бе подновена.

Торес имаше поредна възможност в края на първата част, но необезпокояван стреля неточно с глава.

Веднага след почивката Челси нацели греда. Оскар пусна за Рамирес, но след рикошет в защитник топката удари страничния стълб.
Торес опита технично да прехвърли вратарят Валчик, но той остана на крака и спаси.

Челси обгради наказателното поле на съперника, но му липсваше ясна идея как да стигне до гол. Серия от центрирания и далечни удари не доведе до нищо сериозно.

Азар смени Оскар, а темпото на игра малко се повиши.

Рамиреш пропусна пред вратата на Спарта, а Кадлец стреля опасно, но трябваше да пусна за Лафата.

И в последните минути тимът от Прага направи стена пред своята врата, но се пропуска в последната втора минута на добавеното време.

Избухването дойде от Еден Азар. Бертанд пусна за белгиеца, Азар финтира елегантно и с красив удар в близкия горен ляв ъгъл матира вратаря за 1:1 и донесе радост на „Стамфорд Бридж”.

Осминафиналите срещу Стуяа са на 7 и 14 март. Първият мач е в Букурещ.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи