3. Един Бербатов не стига: Монако отнесе 4 гола в Бордо с нелепо съдийство и безобразна защита (ВИДЕО)

Берба се разписа преди почивката, но Бордо наниза цели 4 гола с две спорни дузпи през втората част

Димитър Бербатов вкара красив гол с глава, но Монако допусна 4 гола след почивката и бе разбит с 1:4 при гостуването на Бордо в последен мач от втория кръг на Лига 1. Нелепи съдийски отсъждания и изключително слаба игра в защита провалиха монегаските, които се закотвиха на предоследното 19-о място след втора поредна загуба на старта на шампионата.

Началото беше обещаващо за отбора на Леонардо Жардим, но съдията подмина задържане с ръка срещу Лукас Окампос, а после Бербатов се измъкна отляво до аутлинията и Окампос не успя да засече отблизо на първа греда под натиска на защитник.

Класата на Бербатов си каза думата и той на няколко пъти пращаше защитата на противника за зелен хайвер с пасове с едно докосване. Точно преди почивката благоевградчанинът се измъкна сам в наказателното поле и вдигна ръка, Жермен го видя и центрира добре, а Бербатов с елегантен плонж мушна в близкия ъгъл за 1:0.

Дотук обаче свърши всичко хубаво за българина и неговия отбор. На почивката наставникът на Бордо Вили Саньол извади голямата си звезда в атака Шейк Диабате и сложи още един човек в центъра в лицето на Ярослав Плашил.

Това даде резултат и жирондинците взеха инициативата напълно в свои ръце. Уругваецът Диего Ролан  използва свалена топка от Диего Контенто и изравни за 1:1 в самото начало на втората част.

В 61-ата минута домакините получиха и сериозно рамо от съдията Тони Шапрон. Хазири падна като покосен в наказателното поле, въпреки че едва бе докоснат с ръка от защитник и последва много спорна дузпа. Емилиано Сала би по земя почти в средата на вратата, но Субашич се хвърли в левия ъгъл и Бордо поведе.

Този гол съвсем разстрои защитата на Монако. Съдиите пък продължаваха да са скандални. Само 4 минути след дузпата капитанът на Бордо Людовик Сане отклони назад с глава центриране от фаул и Ролан от непосредствена близост направи 3;1, въпреки че беше в явна засада, която остана немаркирана.

Хаосът пред вратата на Монако продължи. Вратарят Субасич тръгна да посреща Хазири и го спъна някъде точно около линията на наказателното поле, а реферът пак даде дузпа, която самият тунизиец превърна в гол за крайното 4:1.

Влизането на Фалкао и Ферейра Караско като резерви не промени нищо в играта на Бербатов и компания и те не създадоха нищо опасно, с което да покажат, че не заслужават да загубят.

Бордо и Сент Етиен са единствените два отбора с пълен актив след втория кръг, а Монако остана на предпоследното 19-о място и заедно с Ланс и Евиан още няма нито точка.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1