3. Еквадор се спаси само с 0:2 срещу Испания

Еквадор се спаси само с 0:2 срещу Испания

„Ла фурия“ отбеляза два гола, но удари и две греди

Отборът на Испания постигна лесна победа над тима на Еквадор в приятелски мач. Точни за „Ла фурия“ бяха Негредо и Санти Касорла. Давид Силва и Андрес Иниеста също бяха близо до гола, но ударите им срещнаха гредите.

Още в третата минута Давид Силва удари гредата. След страхотна атака на испания полузащитникът на Манчестър Сити излезе на стрелкова позиция, но ударът му срещна левия страничен стълб на Бангуера.

В 23-тата минута „Ла фурия“ отново удари греда. Този път Иниеста стреля, успя да преодолее вратаря на Парагвай, но гредата спасява вратата на южноамериканците.

В 25-ата минута Негредо изведе испанците напред. Санти Касорла обаче е играчът, когото всички трябваше да поздравят. Полузащитникът на Арсенал направи двойно подаване с Давид Силва и шутира извън наказателното поле. Ударът на Касорла бе спасен от вратаря на Еквадор, като футболистът на Арсенал отново бе първи до отбитата топка. След като стигна до нея, Касорла я пусна към Негредо, който триково, с пета, я вкара в мрежата на Бангуера.

В 64-тата минута и самият Касорла се разписа и офотми крайното 2:0. Полузащитникът получи пас с пета от Тейо и навлезе в наказателното поле, след което с рязък удар по диагонала заби топката в долния десен ъгъл на Бангуера.

Дебютант за Италия: Това беше мечта

Николо Писли записа първи минути с националната фланелка на "Стадио Олимпико"