3. Ел Класико на финала за Купата на Краля (ВИДЕО)

Ел Класико на финала за Купата на Краля (ВИДЕО)

Барса и Реал Сосиедад завършиха 1:1 и с общо 3:1 каталунците отиват на финал

Барселона и Реал Сосиедад завършиха  1:1 във втория двубой-реванш от полуфиналната фаза от турнира за Купата на Краля. Така, с общо резултат 3:1 каталунците отиват на финала, където ще се изправят срещу вечния си съперник Реал Мадрид. Първия епизод от Ел Класико в тази надпревара ще се играе на 19 април.

Головата машина на Барселона Лионел Меси се разписа за пореден път. Аржентинецът откри в 27-ата минута. Антоан Гризман изравни чак в 87-ата, но този гол далеч не бе достатъчен, за да покрие пасива от първата среща, завършила 2:0 за “синьо-червените”.

Двата отбора имаха своите възможности и през двете полувремена, но добрите намеси на вратарите и липсата на точност не позволиха резултатът да бъде по-голям.

След гола на Меси, Иниеста имаше възможност да покачи на 2:0, но силният му удар, не успя да намери очертанията на вратата.

В 52-ата минута Карлос Вела отправи много тежък удар и разтресе горната греда на вратата, пазена от Пинто. веднага след това Барса отговори с бърза атака, завършена от Меси, но стражът на домакините спаси. Даниел Алвеш също имаше възможност да отбележи, късметът му обаче не стигна.

След гола на Гризман три минути преди края до нищо съществено не се стигна. Така Барселона ще посрещне Реал Мадрид на стадион “Местая” за финалните сблъсъци за Купата на Краля.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима