3. ЕПИЧНО ДЕРБИ: Челси и Ман Сити взеха по точка при 4:4 (ВИДЕО)

ЕПИЧНО ДЕРБИ: Челси и Ман Сити взеха по точка при 4:4 (ВИДЕО)

Дузпа в края реши всичко в мач за историята на "Стамфорд Бридж"

Челси и Манчестър Сити предоставиха истински спектакъл на феновете, който със сигурност ще остане в архивите на Висшата лига, завършвайки наравно 4:4 в среща от 12-ия кръг на Висшата лига.

По този начин „гражданите“ събраха 28 точки на първото място във временното класиране, докато „сините“ от Лондон са десети с 16.

В 23-ата минута Марк Кукурея задържа Ерлинг Холанд, ситуацията бе преразгледана с ВАР и Антъни Тейлър посочи бялата точка. Норвежкият нападател се нагърби с изпълнението на дузпата и с удар в долния десен ъгъл изведе Сити напред в резултата – 0:1.

В 28-ата минута Рийс Джеймс отлично изпълни пряк свободен удар точно под напречната греда, но Едерсон изби в корнер. При последвалото изпълнение Конър Галахър качи топката на главата на Тиаго Силва, който изравни – 1:1.

Три минути след това Челси реализира второ попадение. Рийс Джеймс пусна великолепен пас за Рахим Стърлинг, който с перфектен удар по земя преодоля Едерсон, пълен обрат и 2:1.

В 42-рата минута Ерлинг Холанд можеше да изравни с удар по земя, който Роберт Санчес успя да предотврати.

В добавеното време на първата част Сити все пак стигна до изравнително попадение. Бернардо Силва елегантно центрира към Мануел Аканджи, който скочи високо и с глава заби топката в мрежата на Санчес – 2:2.

Второто полувреме започна по перфектен начин за Манчестър Сити. В 47-ата минута Хулиан Алварес намери Ерлинг Холанд в наказателното поле, а той остави испанския страж безпомощен и покачи на 3:2 в полза на Сити.

В 67-ата минута Челси отново се докопа до изравнително попадение. Отскочила топка попадна в краката на Николас Джаксън, който от близка дистанция не сгреши и я прати в мрежата на Едерсон.

В 75-ата минута Стърлинг намери Мало Густо в наказателното поле, французинът стреля, но над напречната греда.

В 86-ата минута Родри пробва късмета си от границата на наказателното поле, а топката влетя в мрежата на Робер Санчес – 4:3 за Манчестър Сити.

В добавеното време на срещата Рубен Диаш събори Армандо Броя в наказателното поле и последва дузпа. Коул Палмър застана зад топката и отмъсти на бившия си отбор, оформяйки крайното 4:4.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)