3. Епизод №3: Манчестър Юнайтед и Хъл завъртяха нулите (ВИДЕО)

Епизод №3: Манчестър Юнайтед и Хъл завъртяха нулите (ВИДЕО)

Стоук Сити и Евертън също стигнаха до равенство, Питър Крауч вкара 100-ия си гол във Висшата лига

Манчестър Юнайтед и Хъл Сити завършиха при равенство 0:0 в двубой от 23-ия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на стадион „Олд Трафорд”.

Това беше третият мач между „червените дяволи” и „тигрите” от началото на новата година. Те се срещнаха на полуфинала в турнира за Купата на лигата, където Юнайтед спечели първия мач с 2:0 и загуби втория с 1:2.

Отборът на мениджъра Жозе Моуриньо владееше топката 66% от игровото време и бе отправил 4 точки удара за целия мач. Хъл Сити се отчете с 2.

След това равенство, което бе трето поредно за Манчестър Юнайтед във Висшата лига – 1:1 срещу Ливърпул и Стоук Сити, отборът събра 42 точки на шестото място. „Тигрите” имат 17 и заемат предпоследната позиция в таблицата.

Юнайтед можеше да стигне до победата в 74-ата минута, когато Златан Ибрахимович намери добре Хуан Мата след като топката бе центрирана от ъглов, но ударът на испанеца бе отразен майсторски от Якупович.

В 86-ата минута само късмета покри домакините. Том Хъдълстон изведе много добре Лазар Маркович, който излезе сам срещу Давид Де Хея, и с удар с десния крак удари гредата. В последната минута на редовното време Абел Ернандес принуди испанския вратар да прави решително спасяване.

Преди това пред Маркъс Рашфорд и Златан Ибрахимович се откриха добри възможности, но отново Якупович бе на мястото си.

Той направи изключително силен мач, като благодарение на него „тигрите” не загубиха мача в добавеното време. Той отрази опасни удари на Пол Погба и Маркос Рохо.

В друг мач от кръга Стоук Сити и Евертън също завършиха при равенство – 1:1. За „грънчарите” точен бе нападателят Питър Крауч. Това бе неговият гол номер 100 във Висшата лига. Той стана най-възрастният футболист в първенството достигнал тази граница – на 36 години.

Другото попадение в мача бе автогол на Райън Шоукрос.

Стоук е девети с 29 точки, а Евертън – седми с 37.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня