3. Еспаньол спечели битката! Завръща се в Ла Лига (ВИДЕО)

Еспаньол спечели битката! Завръща се в Ла Лига (ВИДЕО)

Еспаньол надви Реал Овидео с 2:0 в реванша за влизане в елита на Испания

Еспаньол е последният участник в Ла Лига през сезон 2024/2025 г., след като победи Реал Овиедо с 2:0 в мача-реванш от финалния плейоф в Ла Лига 2 и с общ резултат 2:1 се завърна в елита на Испания, докато Овиедо остава във второто ниво на испанския футбол.

На стадиона в Барселона домакините от Еспаньол започнаха по-вихрено, като стигнаха до добро положение в 32-ата минута, когато пас в празно пространство в наказателното поле бе овладян от Нико Меламед, но последвалият изстрел не бе точен.

Минута преди края на редовното време на първата част Меламед центрира в наказателното поле на Овиедо, където Хавиер Пуадо стигна до топката и с удар по земя я прати в мрежата на Лео Роман за 1:0.

Това попадение даде импулс на „папагалчетата“ и в добавеното време на първата част те удвоиха аванса си. Пере Мия изведе Хави Пуадо в наказателното поле, където 26-годишният футболист показа хладнокръвие и прати топката в долния десен ъгъл за 2:0.

През втората част Овиедо опита да притисне домакините, които разчитаха на контраатаки.

При една такава в 85-ата минута Алваро Агуадо пусна пас от лявото крило в наказателното поле, където обаче Роман изпревари футболист на Еспаньол и хвана топката.

До края на мача атаките на Овиедо не спряха, като при една такава в 3-ата минута на продължението Хоан Гарсия Понс спаси удар от дистанция, а при добавката Борха Бастон направи фрапантен пропуск.

Въпреки натиска на Овиедо, гол в мрежата на Еспаньол не падна и „папагалчетата“ се завърнаха в Ла Лига благодарение на успеха си с общ резултат 2:1 от двата мача с Реал Овиедо.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1