3. Евертън покоси Ман Сити в първия двубой за Купата на лигата (ВИДЕО)

Евертън покоси Ман Сити в първия двубой за Купата на лигата (ВИДЕО)

„Карамелите” се наложиха с 2:1, Ромелу Лукаку стана герой, но се контузи

Евертън победи Манчестър Сити в първия полуфинален двубой от турнира за Купата на лигата. Двубоят се проведе пред пълните трибуните на стадион „Гудисън Парк”, а „карамелите” се наложиха с 2:1.

Двубоят реванш ще се проведе на 27-и януари на „Етихад”.

През първото полувреме двата отбора играха здраво, но до 20-ата минута интересните и напрегнати моменти пред двете врати липсваха. Домакините на два пъти пратиха топката в мрежата след удари на Джон Стоунс и Ромелу Лукаку, голове обаче справедливо не бяха зачетени заради засади.

Гостите от Сити бяха много близо да открият в 43-ата минута, когато създадоха и първото си по-опасно положение. Тогава Серхио Агуеро шутира технично, но Роблес успя да спаси, демонстрирайки добър рефлекс.

В добавеното време на първата част Рамиро Фунес Мори даде повод на „Гудисън Парк” да избухне в радост. Рос Баркли шутира силно от движение, Вили Кабайеро изби, но прати право в краката на играча на Евертън, който от близко разстояние не сгреши.

Домакините загираха много по-активно и агресивно през второто полувреме и направиха няколко сериозни пропуска в началните минути.

В  62-ата минута „гражданите” бяха много близо до изравняването. Агуеро овладя топката в наказателното поле и от няколко метра прати над напречната греда.

Манчестър Сити не се предаде и в 76-ата минута проведе страхотна атака, която доведе до гол. Агуеро получи по десния фланг, с едно елегантно движение финтира Коулмън и пусна към Хесус Навас, който сам срещу вратаря не сгреши.

Домакините обаче много бързо възстанови преднината си. В 78-ата минута Гарет Бари отправи великолепно центриране към Лукаку, който с глава не остави никакви шансове на Кабайеро. Белгийският национал обаче се контузи при попадението и бе принудително заменен. Той вкара 12-и гол за Евертън в последните си 12 мача във всички турнири.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи