Европейските клубове натискат УЕФА да не приема лансираните промени в Шампионска лига

УЕФА реши да фаворизира големите, но всички други се обявиха против, всички очакват становището на новия шеф Чеферин

Европейската професионална футболна лига се противопостави остро на плановете за реформи в Шампионска лига. През август УЕФА обяви серия промени в най-комерсиалния турнир, сред които гарантирано място в групите за първите 4 отбора от четирите топ първенства на Европа, което би оставило едва 16 места в групите на турнира за всички останали на континента.

УЕФА възнамерява да даде място в групите и на бивши победители в турнира, без значение на моментното им класиране. Срещу тези промени се обявиха клубове от почти цяла Европа, включително Англия и Испания.

"Това е заради опасения, че тези промени са стъпки към заличаване на Шампионска лига и създаване на елитна лига само за водещите клубове в Европа. Но тези промени не са въведени все още. Новият президент на УЕФА Александър Чеферин вече каза, че тези идеи ще бъдат преразгледани и аз съм сигурен, че може да променим това", каза Ларс-Кристер Олсон, президент на Европейската професионална футболна лига.

"Създаде се вакуум по високите етажи на УЕФА и мисля, че големите клубове опитаха да наложат своите виждания, което доведе до тази бъркотия", каза още Олсон.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"