3. Еврошампионът изплаши конкурентите си – 6:0 над „Дружина полска”

Еврошампионът изплаши конкурентите си – 6:0 над „Дружина полска”

Вия, Торес, Сеск и компания съсипаха съотборник на Митко Бербатов

Европейският шампион Испания ще замине в отлично настроение за ЮАР. Селекцията на Висенте дел Боске разби с 6:0 Полша в последната проверка на „Ла Фурия Роха” преди старта на световното първенство.

”Червените” демонстрираха страхотен футбол, зарадваха феновете си в Мурсия и изплашиха основните си съперници за трофея от Мондиал 2010.

Томас Кушчак извади 6 пъти топката от мрежата си като на таблото се записаха Вия, Силва, Алонсо, Фабрегас, Торес и Педро.

Мустакатият Дел Боске започна мача с голяма част от звездите си. От титулярните защитници липсваше Серхио Рамос, в халфовата линия бяха триото на Барса – Бускетс, Иниеста и Шави, подпомагани от Шави Алонсо и Давид Силва. Сам в атака бе Давид Вия, което означаваше място на пейката за Фернандо Торес и Сеск Фабрегас.

Испанците започнаха във вихрено темпо и до 14-ата минута водеха с 2:0. Главна заслуга за двете попадения имаше халфа на „блауграна” Иниеста. В 12-ата минута Андрес намери центрира отлично с външен фалц в млакото наказателно поле, откъдето Вия засече коженото кълбо в мрежата на съотборника на Митко Бербатов – Томаш Кушчак.

120 секунди по-късно Иниеста копна елегантно топката към Шави, той подаде към Силва, който на празна врата удвои преднината на еврошампиона.

”Ла Фурия” продължи да атакува като Вия направи няколко пропуска. Домакините на двубоя имаха 70% владеене на топката, а капитанът Икер Касияс бе зрител отблизо. В края на полувремето Дел Боске даде почивка на Иниеста, заменяйки го с друг каталунец – Педро.

До почивката резултатът остана непроменен. В 51-ата минута Шави подаде по земя към Алонсо, халфът на Реал (Мадрид) стреля от дъгата и след рикошет в играч на Полша, Кушчак за трети път бе безпомощен.

В игра се появиха Фабрегас, Рамос, Хесус Навас и Торес, което допълнително освежи Испания. В 57-ата минута Алонсо намери отлично Сеск в наказателното поле и играчът на Арсенал (все още!), не сгреши – 4:0.

15 минути преди края Фабрегас подаде към Педро, той нахлу в пеналта, центрира прострелно и Торес засече кълбото за 5:0.

Кошмарът за Кушчак обаче не свърши до тук. Торес бе изведен зад защитата на „Дружина полска” в 80-ата минута, но не успя да преодолее стража на Юнайтед. Топката обаче попадна у Педро, той прехвърли вратаря на съперника и въпреки че Кушчак успя да играе с кълбото, асистент реферът зачете попадението.

Поляците се оказаха силни за българския национален отбор преди няколко месеца, но днес не направиха нищо запомнящо се срещу шампиона на Стария континент.

Испания победи Полша с 6:0 и показа, че е може би най-големият фаворит за световната титла – трофей, който никога не е бил печелен от „Ла Фурия Роха”.

ИСПАНИЯ – ПОЛША 6:0

1:0 Вия 12’, 2:0 Силва 14’, 3:0 Алонсо 51’, 4:0 Сеск 57’, 5:0 Торес 75’, 6:0 Педро 80’

Испания: Касияс; Арбелоа (54’ Рамос), Пике, Пуйол (71’ Марчена), Капдевила; Бускетс; Алонсо, Иниеста (39’ Педро), Шави (54’ Сеск), Силва (54’ Навас); Вия (54’ Торес);

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен