3. Ейре измъкна точка от световния шампион след гол в последната минута (ВИДЕО)

Ейре измъкна точка от световния шампион след гол в последната минута (ВИДЕО)

Тони Кроос даде преднина на домакините, Джон О`Шей възстанови равенството в добавеното време

Ейре измъкна точка при гостуването си на Германия в квалификационен мач от група D, след като немския тим водеше с 1:0 до четвъртата минута на добавеното време. В последната минута от добавеното време Джон О`Шей успя да върне равенството в срещата, което осигури точка на гостите. Немският тим, който е сочен за фаворит в групата, продължава с несигурната си игра и от последните два мача има записана само една точка.

Германия бе по-нападателният тим през първото полувреме, но добрата отбрана на гостите не допусна сериозни положения пред вратата на Дейвид Форде. И двата тима сякаш не показаха най-добрата си игра, което беше и причината нулевото равенство да се запази през първите 45 минути.

Тони Кроос стреля опасно в 55-ата минута, но Форде показа класа и успя да избие кълбото. В 71-ата минута обаче вратарят на гостите нямаше никакви шансове при удара на Кроос. Футболистът на Реал Мадрид и немския национален отбор бе оставен непокрит на около 25 метра от вратата, Кроос се възползва от празното пространство и с точен удар, който се удари в десния страничен стълб,  даде преднина на Германия.

Гьотце бе близо до второ попадение в 80-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря на Ейре, но ударът му бе блокиран от Форде.

Бърза контраатака на Ейре пет минути преди края на редовното време остави Хулахан на добра позиция, но ударът му бе блокиран от немски бранител.

В четвъртата минута на добавеното време лоша постройка в защитата на домакините доведе до изравнителното попадение. Джон О`Шей получи добър пас в малкия пеналт и с точен удар прати топката във вратата на Нойер – 1:1.

Във временното класиране на група D Ейре се намира на втора позиция със 7 точки, докато Германия е на 4-о място с 4 точки.

В друг двубой от група D Полша и Шотландия завършиха при резултат 2:2. Домакините поведоха с гол на Мачински в 12-ата минута, но Шон Малони възстанови равенството няколко минути по-късно. През второто полувреме шотландците стигнаха до второ попадение след гол на Стивън Нейсмит, но домакините успяха да заличат пасива с след точен удар на Милик.

В третия двубой от групата Грузия не изпита трудности при гостуването си на дебютанта Гибралтар, отбелязвайки три безответни гола. Гелашвили откри головата сметка на грузинците в 9-ата минута, а попадения на Окриашвили (20`) и Канкава (69`) оформиха крайния резултат.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи