3. Ейре съсипа Естония и гледа уверено към Евро 2012 (видео)

Ейре съсипа Естония и гледа уверено към Евро 2012 (видео)

Естонците завършиха мача с девет души и с четири попадения във вратата си

Отборът на Ейре почти сигурно ще играе на Европейското първенство в Полша и Украйна догодина. Днес играчите на Джовани Трапатони разнищиха с 4:0 Естония като гост, като по този начин направиха сериозна крачка по пътя си към шампионата през 2012-та.

Ейре имаше преднина от едно попадение на почивката на мача, а през вторите 45 минути достигна до нови три. Така реваншът в Ирландия до голяма степен се обезсмисли. Значение за днешната победа на Ейре изигра и фактът, че Естония завърши мача с 9 души.

Двубоят започна добре за домакините от Естония, но противно на случващото се на терена ирландците излязоха с гол напред в 13-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Сергей Парейко и попадна точно на главата на Кийт Андрюс, който много прецизно забоде кълбото в левия ъгъл на вратата на естонците. Домакините бързо се опитаха да изравнят, а много активен за Естония бе Константин Василиев, който направи няколко пропуска.

В 35-ата минута положението на естонците се усложни още повече. Андрей Степанов извърши нарушение в собствената си половина срещу откъсващ се сам срещу вратаря играч на гостите и главният съдия взе решение да покаже втори жълт картон на бранителя, като така остави Естония с човек по-малко. До почивката преднината на Ейре от един гол се запази.

През втората част играчите на Джовани Трапатони стартираха по-добре от съперника и още в 49-ата минута Деймиън Дъф пропусна отлична възможност да удвои аванса на тима си. Силните изяви на гостите доведоха до резултат в 68-ата минута, когато резултатът стана 0:2. Ейдън МакГийди стреля към Парейко, който изби. Топката се озова в краката на Роби Кийн, а той центрира към Джонатан Уолтърс, който от близко разстояние се разписа с глава.

Всички надежди на Естония за достигане поне до равенството видяха своя край в 71-ата минута. Кийт Андрюс изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от границата на наказателното поле, а Парейко не се намеси особено уверено и кълбото отиде право в краката на Роби Кийн, който оказал се сам срещу вратаря на естонците не сбърка за 3:0.

В 77-ата минута кошмарът за Естония стана още по-голям. Райо Пийроя видя за втори път картона с жълт цвят и подобно на Андрей Степанов пое по пътя към съблекалните. В 88-ата минута Стивън Хънт се строполи в наказателното поле на естонците и главният съдия посочи бялата точка. При ситуацията останаха съмнения за това дали е имало нарушение, но дузпата все пак бе факт. Роби Кийн се нагърби с отговорността и изпълни по отличен начин 11-метровия наказателен удар, като по този начин оформи крайното 4:0.

Реваншът между двата отбора е на 15-ти ноември, вторник.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит