3. Фабрегас със счупен крак, пропуска сезона и световното?

Фабрегас със счупен крак, пропуска сезона и световното?

Арсенал хвърля светлина около състоянието на капитана си по-късно днес

Капитанът на Арсенал Франсеск Фабрегас отбеляза изравнителния гол за 2:2 в четвъртфиналния двубой от Шампионската лига срещу Барселона. Юношата на каталунците се разписа от бялата точка в края на мача, а кратко след като отпразнува гола си бе покосен от болки в десния крак.

Фабрегас ще пропусне реванша срещу Барса поради натрупани картони, но лошите знамения за „артилеристите” не спират да засипват клуба. След мача той сподели, че се опасява от фрактура във подбедрицата на десния си крак. Ако опасенията му се окажат верни, то Фабрегас ще пропусне остатъка от сезона и може би участието му на световното първенство в ЮАР ще бъде под въпрос до последния момент.

Предварителните прегледи на Фабрегас не дадоха конкретно обяснение за контузията му и той ще се подложи на по-обстойни изследвания по-късно днес.

Фабрегас взе участие в двубоя срещу каталунците, след като премина късен фитнес тест и Арсен Венгер взе рискованото решение да заложи на капитана си за пълните 90 минути на мача. Проблемите водят началото си от миналата събота, когато Сеск получи неприятен удар в коляното по време на шампионатната среща с Бирмингам (1:1). В 85-ата минута срещу Барса той бе фаулиран от Пуйол, след като при опит за удар оплете десния си крак между тези на бранителя. Кратко след като реализира Сеск внезапно започна да усеща болки в десния крак.

Арсенал даде още две „жертви”  по време на срещата. Наскоро завърналият се Вилям Галас получи нова контузия и ще отсъства за „дълъг”, по думите на Венгер, период, докато Андрей Аршавин ще бъде под въпрос за следващите мачове на лондончани.

На 3 април Арсенал продължава преследването на титлата в Премиершип с домакинство срещу Уулвърхямптън. Три дни по-късно е реванша на „Камп Ноу”, а на 14 април е дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм.

В списъка с контузени в Арсенал са още Аарън Рамзи (двойна фрактура в десния крак), Робин ван Перси (глезен), Киърън Гибс (счупена метатарсална кост) и Йохан Джуру (коляно).