3. Фалкао отбеляза завръщането си с гол (+ВИДЕО)

Фалкао отбеляза завръщането си с гол (+ВИДЕО)

Димитър Бербатов остана на резервната скамейка при победата на неговия тим над Арсенал

Монако надигра с 1:0 състава на Арсенал в турнира „Емирейтс къп” с гол на завърналият се в отбора нападател Радамел Фалкао. Загубата на "топчиите" означава, че тазгодишният носител на купата ще бъде отборът на Валенсия, който се наложи по-рано днес над Бенфика с 3:1.

Колумбиецът Фалкао направи дългоочакваното си завръщане, след като се лекуваше от контузия в коляното, която му попречи да вземе участие с националния си тим на Мондиал 2014. Българският нападател на френския тим Димитър Бербатов изгледа двубоя от резервната скамейка. Бербатов бе титуляр във вчерашния двубой на „монегаските” срещу Валенсия, но в днешната среща треньорът на французите Леонардо Жардим не му даде възможност за изява срещу английския гранд.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер вкара в игра новите попълнения на тима Матийо Дебюши и Калъм Чембърс, които обаче не успяха да помогнат на отбора си да постигне положителен резултат в срещата.

Резултатът можеше да бъде открит от Жоао Моутиньо, но ударът му премина близко над напречната греда.Джак Уилшър изпробва рефлексите на Субашич в средата на първото полувреме, а малко по-късно Фалкао откри резултата след добро центриране на Моутиньо. Колумбиецът се бе разписвал в мач последно в края януари тази година.

Краят на двубоя бе помрачен от груба грешка на главният рефер Мартин Аткинсън, който отсъди пряк свободен удар, вместо дузпа. В 81-ата минута Субашич спъна Апком в наказателното поле, но Аткинсън прецени, че трябва да отсъди пряк свободен удар и да даде жълт картон на вратаря на Монако.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А