3. Фантастичен Мартин Петров! Гол и асистенция за 32 минути срещу Уест Хям

Фантастичен Мартин Петров! Гол и асистенция за 32 минути срещу Уест Хям

Мартин Петров се завърна с гръм и трясък на сцената на английската Висша лига! Българският национал започна за пръв път от началото на сезона като титуляр за Манчестър Сити в мача с Уест Хям. Той се отблагодари по блестящ начин за доверието на мениджъра Марк Хюз. В 5-та минута Петров проби по левия фланг и центрира с точност до милиметри към Карлос Тевес пред празната врата на гостите. Аржентинецът нямаше какво друго да направи, освен да открие резултата с първия си гол за Сити. В 24-та минута Коул изравни за Уест Хям, но отново дойде мигът на Мартин Петров. В 32-та той застана зад топката от пряк свободен удар и с майсторски шут я прати в мрежата - 2:1 за Манчестър Сити. Това е първи гол за Марто в английската Висша лига от април 2008 година. Ето и стартовите състави на двата тима: Манчестър Сити: Гивън; Сабалета, Туре, Лескът, Бридж; Райт-Филипс, Де Йонг, Бари, ПЕТРОВ; Тевес, Белами Уест Хем: Грийн; Фобер, Да Коста, Томкинс, Илунга; Диаманти, Ковач, Паркър, Нобъл, Хименес; Коул

Мартин Петров се завърна с гръм и трясък на сцената на английската Висша лига! Българският национал започна за пръв път от началото на сезона като титуляр за Манчестър Сити в мача с Уест Хям. Той се отблагодари по блестящ начин за доверието на мениджъра Марк Хюз.

В 5-та минута Петров проби по левия фланг и центрира с точност до милиметри към Карлос Тевес пред празната врата на гостите. Аржентинецът нямаше какво друго да направи, освен да открие резултата с първия си гол за Сити.

В 24-та минута Коул изравни за Уест Хям, но отново дойде мигът на Мартин Петров. В 32-та той застана зад топката от пряк свободен удар и с майсторски шут я прати в мрежата - 2:1 за Манчестър Сити. Това е първи гол за Марто в английската Висша лига от април 2008 година.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Манчестър Сити: Гивън; Сабалета, Туре, Лескът, Бридж; Райт-Филипс, Де Йонг, Бари, ПЕТРОВ; Тевес, Белами

Уест Хем: Грийн; Фобер, Да Коста, Томкинс, Илунга; Диаманти, Ковач, Паркър, Нобъл, Хименес; Коул

Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно