3. Фантастичен Марто Петров при 3:1 за Сити над Уест Хем

Фантастичен Марто Петров при 3:1 за Сити над Уест Хем

Петров започна в стартовите 11 на мениджъра Марк Хюз и напълно оправда доверието му, след като се разписа от фаул в 32-ата минута за 2:1, а още в 5-ата асистира по перфектен начин на Карлос Тевес за първия гол в срещата.

Фантастично завръщане като титуляр за Манчестър Сити направи българският национал Мартин Петров. Лявото крило бе с основен принос за успеха на „гражданите” над Уест Хем с 3:1 в последна среща от 7-ия кръг на английската Висша лига.

Аржентинецът вкара два гола за Сити в двубоя, а за „чуковете” от Лондон точен бе Карлтън Коул.

Това бе 5-а победа за Сити от началото на сезона и тимът се изкачи на 5-о място във временното подреждане с 15 точки от 6 мача. След третото си поредна поражение пък тимът на Уест Хем остава в зоната на изпадащите, на 18-а позиция с 4 точки.

„Гражданите” започнаха вихрено двубоя. Атаките следваха една след друга към врата на Грийн и в 5-ата минута резултатът бе открит. Марто Петров проби отлично по лявото крило, намери по прекрасен начин Карлос Тевес на метър от голлинията и аржентинецът отбеляза първия си гол с фланелката на тима.

След гола играчите на Марк Хюз продължиха със същото темпо. Тевес пропусна още две чисти голови положения, а Крейг Белами и Марто Петров тормозеха постоянно защитата на „чуковете”.

В 24-ата минута гостите сякаш от нищото стигнаха до изравнителен гол. Диаманти центрира в наказателното поле след свободен удар, защитата в небесно-синьо не се намеси удачно, топката попадна в Радослав Ковач, който стреля към вратата на Шей Гивън, където Карлтън Коул бе на точното място в точното време за 1:1.

Две минути по-късно английският национал надскочи Коло Туре във въздуха, стреля с глава, но ирландският страж на Сити успя да спаси.

Малко след половин час игра домакините стигнаха до втори гол в мача. Главният съдия Крис Фой отсъди доста пресилен фаул срещу Найджъл де Йонг, от който се възползва българското крило Мартин Петров. Марто застана зад топката, стреля в ъгъла на английския номер 1 Грийн и покачи на 2:1.

Последваха нов пропуск на Гарет Бари преди съдийската бригада да отмени гол на „чуковете”. Коул се пребори с Джолеън Лескът за една топка, подаде към капитана си Скот Паркър, който прати топката в мрежата на Гивън. Фой обаче отчете нарушение и резултатът остана непроменен.

До края на първите 45 минути Петров стреля от воле, но този път Грийн бе на мястото си.

Равностойно започна втората част на мача. В 61-ата минута Тевес за втори път попадна в прегръдките на своите съотборници. Белами центрира от фаул и бившият играч на кръвния враг Юнайтед с глава огорчи за втори път и трети в мача Грийн.

Възпитаниците на Дзола опитаха да се върнат в мача, но Диаманти и Коул не успяха да се разпишат при две разбърквания. Бари отправи страхотен шут на отсрещната врата, но отново вратарят на „чуковете” бе на своето място.

Феновете на „гражданите” посрещнаха с бурни аплодисменти в 80-ата минута Роке Санта Крус, който замени Шон Райт-Филипс и направи дебют с фланелката на тима. Парагвайският национал бе купен от мениджъра Марк Хюз през лятото от Блекбърн, за сумата от 18 млн. паунда.

Минути след влизането си в игра Санта Крус можеше да се разпише с глава, а в 88-ата минута Марто Петров бе близо до втория си гол в мача, но пропуска от много чисто положение, след като бе преодолял двама защитници на Уест Хем.

До края на мача резултатът остана непроменен. Сити записаха успех с 3:1, а в игра след дълго отсъствие в тима на домакините се появи Майкъл Джонсън.

Манчестър Сити – Уест Хем 3:1
(1:0) Тевес 5’
(1:1) Коул 24’
(2:1) ПЕТРОВ 32’
(3:1) Тевес 61’

Манчестър Сити: Гивън; Сабалета, Туре, Лескът, Бридж; Райт-Филипс (80’ Санта Крус), Де Йонг, Бари (90’ Джонсън), ПЕТРОВ; Тевес, Белами

Уест Хем: Грийн; Фобер, Да Коща, Томкинс, Илунга; Диаманти, Ковач (71’ Станислас), Паркър, Нобъл, Хименес (71’ Хайнс); Коул

Жълти картони: Бридж (МС), Диаманти (УХ)