3. ФАНТАСТИЧНО! Левски удари ПАОК с 2:0! (ВИДЕО)

ФАНТАСТИЧНО! Левски удари ПАОК с 2:0! (ВИДЕО)

Много силен мач на "сините"

Левски успя да изиграе перфектен мач срещу гръцкия гранд ПАОК и победи с 2:0 в домакинството си от 2-ия предварителен кръг на Лигата на конференциите. Вдъхновени от пълните трибуни на "Герена", момчетата на Станимир Стоилов се представиха по отличен начин при завръщането на клуба в Европа след три години чакане.

Левски поведе с 1:0 след 40 секунди от началото на мача. Николай Михайлов изрита топката напред, а Янис Каргас увисна и топката стигна до Уелтон. Бразилецът се измъкна от Сверир Ингасон и технично прехвърли Доминик Котарски, пращайки топката във вратата му.

Щефан Шваб отправи много опасен удар от дъгата на наказателното поле на Левски, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Николай Михайлов, който плонжира и успя да спаси.

Левски поведе с 2:0 в 19-ата минута. Уелтон отне топката в половина на Левски и подаде към Георги Миланов, който направи много добър пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на ПАОК, където Билал Бари бе изпуснат от гръцката отбрана и прати топката под напречната греда във вратата на Доминик Котарски.

Жереми Петрис отправи удар от дистанция в 26-ата минута, но много неточно в аут.  Три минути по-късно Андрия Живкович отправи удар, но право в ръцете на Николай Михайлов.

Рафа Соареш центрира от фал в наказателното поле на Левски в 31-ата минута, където Янис Каргас бе изпуснат от Патрик-Габриел Галчев и стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Николай Михайлов.

Левски организира много добра атака в 37-ата минута, когато Билал Бари с глава подаде към Роналдо, който навлезе в наказателното поле на ПАОК и стреля от малък ъгъл, но Котарски спаси.  Филип Кръстев отправи много хубав удар в 38-ата минута, но Доминик Котарски се намеси и спаси.

В началото на втората част и двата тима понамалиха темпото и до опасности пред двамата вратари не се стигна.  В 62-ата минута Уелтън измъкна топката от Састре отляво до наказателното поле, след което бразилецът опита да намери технично далечния ъгъл, но опитът му бе доста неточен. 68-ата минута, където Келиан ван дер Каап се справи с Щефан Шваб, след като го изпревари, изчиствайки в корнер. Шваб не си прибра краката и удари Ван дер Каап, но съдията не видя ситуацията и я подмина.

Ясмин Куртич центрира остро в наказателното поле на Левски в 84-ата минута, трима играчи на "сините" и ПАОК се разминаха с топката и тя премина встрани от левия стълб на вратата на Николай Михайлов и излезе в аут.

Левски - ПАОК 2:0