3. Фърги за Берба: Справи се много добре, можеше да вкара хеттрик

Фърги за Берба: Справи се много добре, можеше да вкара хеттрик

Мениджърът на Манчестър Юнайтед похвали българина за представянето му в мача с Бенфика

Българинът Димитър Бербатов остава в плановете на сър Алекс Фъргюсън, след като изигра водеща роля в двубоя на „червените дяволи” с Бенфика късно снощи. Мачът на „Олд Трафорд”, който бе предпоследен от груповата фаза на Шампионската лига, завърши при равенство 2:2, а нашият нападател отбеляза първото попадение за Юнайтед.

По този начин Бербатов сложи край на продължилата доста дълго време голова суша в турнира. Българинът се разписа в 30-ата минута, засичайки центриране на Нани с глава, като при ситуацията останаха известни съмнения за засада на нападателя.

Въпреки че двубоят завърши наравно, Фъргюсън признава, че е доволен от представянето на Бербатов и похвали нападателя.

„Той се справи много добре тази вечер и можеше да вкара хеттрик. Беше лошо решение, когато бе отсъдена засада през първото полувреме – нямаше такава. Бербатов пропусна една възможност в края, нямаше късмет, но може би трябваше да я свали”, коментира Фърги по адред на българина.

„Въпреки това, той игра много добре. Винаги има способността да обърне един мач. Затова го пуснах да играе. Той е винаги в мислите ми”, допълни мениджърът на Манчестър Юнайтед.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи