3. Фенербахче помете Галатасарай с 4:1 в турското дерби

Фенербахче помете Галатасарай с 4:1 в турското дерби

Фенербахче помете с 4:1 Галатасарай в дербито на турската Суперлига, предаде специалният пратеник на "Нов Спорт" Данчо Стоянов. "Фенерите" взеха своеобразен реванш за загубата на титлата през миналата година, като унижиха големия си съперник.

Мачът започна по-добре за гостите, които откриха резултата още във 2-ата минута чрез Линкълн, който попари по-голямата част от феновете на "Шюкрю Сарачоолу" в истанбулския квартал "Кадъкьой". Отговорът на домакините не закъсня и 4 минути по-късно Селчук възстанови равенството.

Това успокои Фенербахче и те заредиха атака след атака към вратата на съперника. Натискът даде резултата в 28-ата минта, когато Емре Ашък си отбеляза автогол - 2:1.

Възпитаниците на Луис арагонес имаха превъзходство и през втората част. Лугано направи 3:1 в 49-ата минута, а Дейвид оформи крайния резултата в 90-ата, като по този начин "фенерите" се изкачиха на 7-о място със 16 точки.

Галатасарай са на 5-о място с точка повече. Лидер продължава да бъде Трабзонспор, който има 23 точки, а втори е Бешикташ с 22.

Мареска: Стачка на футболистите изглежда като добра идея