3. „Фениксите” възкръснаха отново - дадоха три жертви на "Емирейтс", но не и трите точки на Арсенал (видео)

"Артилеристите" на 6 точки зад лидера Манчестър Юнайтед след 1:1 срещу Ливърпул

Съставите на Арсенал и Ливърпул предложиха много драма в сблъсъка помежду си от 33-ия кръг на английската Висша лига, след като приключиха при резултат 1:1 мача, който до 96-ата си минута вървеше към нулево равенство.

Двубоят в Лондон започна с минута мълчание в памет на 96-те жертви от трагедията на „Хилзбъро” и починалият преди дни бивш директор на Арсенал Дани Физмън.

След първия съдийски сигнал домакините взеха инициативата и заиграха в типичния си стил с много подаване, но липсата на ефективност в завършващата част ги лиши от попадение.

Удар с глава на младия бранител на „артилеристите” Лоран Кошчелни в средата на първата част разтресе напречната греда на пазената от Пепе Рйна врата, а в 21-ата минута мениджърът на гостите Кени Далглиш трябваше да извърши принудителна смяна, тъй като Фабио Аурелио получи травма.

На мястото на бразилския краен бранител се появи младият Джак Робинсън, който се присъедини към започналите като титуляри ‘ноши на клуба Джей Спиъринг и Джон Фланаган.

Най-чистото положение до почивката в полза на „мърсисайдци” пък бе пропиляно от новото попълнение Луис Суарес, който днес определено не изигра най-силния си мач с екипа на Ливърпул.

След паузата Арсенал продължи да диктува темпото, но отбраната на гостите бе отлично групирана, а в 61-ата минута нейният стожер Джейми Карагър получи ужасяваща травма в областта на главата след сблъсък с Фланаган и също бе заменен принудително.

Подобна съдба имаше и рекордният трансфер на клуба Андрю Керъл, който се опита да продължи срещата, въпреки контузията, която получи, но в крайна сметка не успя да го стори.

След трите принудителни смени обаче футболистите на Ливърпул сякаш получиха допълнителна доза мотивация и заиграха още по-задружно, което затрудни максимално домакините.

Те опитаха всичко по силите си, но пропуски на Робин ван Перси, отличната игра на Ливърпул в защита и добрите изяви на стража Пепе Рейна ги лишиха от попадение до шестата минута от даденото от рефера продължение, в която Джей Спиъринг фаулира Сеск Фабрегас, а Андре Маринър посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби Робин ван Перси, който ознаменува 150-ия си мач в английската Висша лига със скъпоценно попадение.

Драмата на стадион „Емирейтс” бе пълна, след като в 99-ата минута се стигна до нарушение на границата на наказателното поле на „топчиите”, а след неговото изпълнение Андре Маринър даде втора дузпа в срещата.

Наказателният удар бе изпълнен безпогрешно от Дирк Каут, който хвърли в екстаз гостуващите привърженици на своя тим, поделяйки точките от срещата.

След нейния край мениджърът на домакините Арсен Венгер отказа да поздрави своя колега начело на Ливърпул Кени Далглиш, а момчетата му останаха на шест точки от лидера Манчестър Юнайтед.

Стартови състави:

Арсенал: Шчесни, Кошчелни, Джуру, Клиши, Ебуе, Диаби (’81 Сонг), Уилшир (’73 Бендтнер), Фабрегас, Насри, Уолкот (’73 Аршавин), Ван Перси;

Ливърпул: Рейна, Фланаган, Карагър (’62 Киргиакос), Шкъртел, Аурелио (’21 Робинсън), Спиъринг, Лукас, Мейрелеш, Каут, Суарес, Керъл (’71 Шелви);

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1