3. Феноменален Гарет Бейл донесе победата на Тотнъм срещу Лион (ВИДЕО)

Феноменален Гарет Бейл донесе победата на Тотнъм срещу Лион (ВИДЕО)

"Шпорите" надвиха "хлапетата" с 2:1 на "Уайт Харт Лейн", Базел се наложи с 2:0 над Днипро

Тотнъм победи Лион с 2:1 в първия сблъсък помежду им от 1/16-финалите на Лига Европа. Мачът се игра на „Уайт Харт Лейн”, а и трите попадения в срещата бяха изключително красиви.

Тотнъм откри резултата в продължението на първата част, когато Гарет Бейл се разписа след блестящо изпълнение на пряк свободен удар от далечно разстояние, а 10 минути след началото на второто полувреме Лион изравни, след като Самуел Умтити със страхотен удар с левия крак прати кълбото във вратата на Брад Фридел. Победното второ попадение бе дело на Гарет Бейл в 3-ата минута на добавеното време на срещата, като уелсецът отново вкара след ново великолепно изпълнение на пряк свободен удар.

Иначе първият по-интересен момент бе в 9-ата минута, когато Гарет Бейл стреля неточно, а в следващите минути пропуски за Лион направиха Гуеида Фофана и Деян Ловрен. Малко преди да изтече половин час игра от началото на мача добри ситуации за „шпорите” пропиляха Гарет Бейл и Емануел Адебайор, а в 37-ата минута уелският футболист бе близко до гол, но от много чиста позиция не успя да прати кълбото в очертанията на вратата.

Тотнъм успя да открие резултата в 1-ата минута на добавеното време на мача, когато Гарет Бейл изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар от около 30 метра, а кълбото влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата на френския тим.

Лион обаче стартира силно през второто полувреме и след два пропуска на Бафетимби Гомис в началните минути, в 55-ата Самуел Умтити успя да отбележи за 1:1. Защитникът нанесе блестящ удар от границата на наказателното поле, а топката влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Брад Фридел.

В 63-ата минута Лион бе много близо до ново попадение, но Брад Фридел с отлична намеса изби кълбото след удара на Александър Лаказет. 2 минути по-късно Гарет Бейл можеше да отбележи втория си гол в мача, но Реми Веркутр отрази изстрела на уелсеца.

До края на срещата двубоят бе равностоен, а в добавеното време на мача Тотнъм получи правото да изпълни пряк свободен удар от около 25 метра. С неговото изпълнение се нагърби Гарет Бейл и с блестящ изстрел отбеляза втори гол за „шпорите”, оформяйки крайното 2:1.

В друг мач от 1/16-финалите на надпреварата Базел се наложи с 2:0 като домакин на Днипро. Срещата се игра на „Санкт Якоб Парк”, а домакините откриха резултата в 23-ата минута, когато Кабрал комбинира с Валентин Стокер, който прати топката в мрежата на Днипро.

Крайното 2:0 бе оформено от Марко Щрелер в 67-ата минута. Нападателят се разписа след асистенция на автора на първия гол – Валентин Стокер. Реваншът между двата тима е след седмица.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи