3. Феновете пеят за Стенли, той впечатли в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Феновете пеят за Стенли, той впечатли в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Публиката на два пъти влиза на терена, Вила бие с 5:1 във втория си спаринг за деня

Българинът Стилиян Петров игра едно полувреме при победата на Астън Вила над Уорчестър Сити с 5:1 в контрола, играна в Стърпорт, Англия.

Бившият капитан на бирмингамци се появи на почивката, когато резултатът бе 2:1, а впоследствие остави отлични впечатления с играта си.

Той бе посрещнат с аплодисменти още с влизането си на терена, като стори това за втори път през лятото.

Припомняме, че Стенли се включи и в приятелската среща с ГАК (Грац), спечелена от Вила с 8:0 в Австрия, а преди това бе извън футбола 4 години, тъй като през 2012-та бе диагностициран с левкемия.

Сега Петров бе една от четирите смени, направени от Роберто ди Матео през паузата на втория спаринг за „винените” днес.

Те биха Телфорд с 2:1 по-рано през деня, а малко след влизането си на терена Стан преодоля съперник с чудесен финт и предизвика аплодисментите на зрителите.

Те пък нахлуха на терена след първото попадение през втората част, дошло не след дълго за 3:1.

Впоследствие Петров стреля от средна дистанция и вратарят спаси, но бирмингамската агитка запя „Има само един Стилиян Петров!”.

Малко преди края българинът изведе добре Хебърн Мърфи, ала шутът на последния не бе точен.

След последния гол в мача зрителите отново нахлуха на терена, а след края Петров бе обграден от фенове за снимки и автографи.

Междувременно останалите привърженици призоваваха с възгласи ръководството да подпише официално договор с 37-годишния Стилиян Петров.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)