3. Фернандо Сантош защити Роналдо: Не съм видял да игнорира исландците

Фернандо Сантош защити Роналдо: Не съм видял да игнорира исландците

Кристиано Роналдо недоволстваше след края на мача и обърна повече внимание на съдията

Португалският селекционер Фернандо Сантош опита да защити звездата на отбора Кристиано Роналдо и отрече нападателят на Реал Мадрид да е отказал да стисне ръка на исландските играчи след 1:1 между двата отбора в Сент Етиен.

Роналдо с всички сили опита да блесне в мача, но така и не успя да го стори, въпреки че имаше няколко удобни възможности, а мачът завърши с два поредни преки свободни удара, от които той не сътвори нищо интересно.

Веднага след последния сигнал Роналдо имаше някакви претенции към съдията Джунейт Чакър и не обърна голямо внимание на исландските играчи.

„Не съм видял това, а гледах играчите. Роналдо поздрави португалските фенове, те ни подкрепяха през целия мач. Това видях аз. Не знам дали това изобщо е вярно”, отговори Сантош на въпрос защо Роналдо е отказал да се здрависа с исландците.

Сантош подчерта, че „мореплавателите” не са подценили Исландия, но е трябвало да вкарат повече голове.

„Трябваше да вкараме повече голове, в това няма спор. Не бяхме изненадани от Исландия, защото познаваме техния отбор. Започнахме добре второто полувреме, но после дойде техният гол. Знаехме, че те могат да вкарат с дълги подавания към крайните защитници, които центрират добре. Исландия играе прагматичен футбол. Ние се борихме след гола, бяхме малко разстроени, но имахме положения да спечелим. В края Исландия имаше още един опасен удар, но дотогава ние имахме 3-4 шанса. Ние сме си виновни, че не вкарахме втори гол. Бяхме припрени в последните 10 минути, а трябваше да сме по-търпеливи и да опитаме да вкараме по-хладнокръвно”, обясни Фернандо Сантош.