3. Фернандо Торес узакони третото място на Челси във Висшата лига (ВИДЕО)

Фернандо Торес узакони третото място на Челси във Висшата лига (ВИДЕО)

Бенитес и Мойс се сбогуваха с Челси и Евертън, Сити загуби с 2:3 от Норич на "Етихад"

Рафаел Бенитес приключи 6-месечния си период като мениджър на Челси с 2:1 над Евертън на „Стамфорд Бридж” в последния 38-и кръг на Висшата лига. Победата даде третото място на „сините” в крайното класиране, а мачът бе прощален и за мениджъра на „карамелите” Дейвид Мойс, който от 1 юли ще поеме Манчестър Юнайтед.

Носителят на Лига Европа започна мача, знаейки че вече си гарантира участие в Шампионска лига през следващия сезон. Евертън пък имаше сигурно шесто място.

Нейтън Ейк за първи път започна като титуляр за Челси, а мачът стартира чудесно за лондончани.

Мата подхвана бърза контра и сам я завърши за 1:0, след като Тим Хауърд изби удар на Демба Ба право в ръцете на испанеца.

Евертън обаче бързо изравни. Коулман върна за Нейсмит и шотландецът с хубав изстрел от границата на наказателното поле матира Чех за 1:1 след 14 минути игра.

Удар на Гибсън се отби в главата на Чех, а Торес с глава не успя да насочи добре на чиста позиция.

Гари Кейхил накара Хауърд да спасява в началото на втората част, а Фелайни едва не изненада домакините.

Иванович пропиля шанс след меле, а Ба на свой ред показа неточен мерник. Йелавич влезе от пейката и веднага пати с глава в ръцете на Петър Чех.

Хърватинът изпусна още едно положение след пас на Бейнс и гостите бяха наказани в 76-ата минута.

Моузес пусна за Торес вдясно, а Хлапето от воле намери близкия ъгъл за 2:1 и осигури трето място за Челси.

Челси завърши със 75 точки пред четвъртия Арсенал със 73 и Тотнъм със 72.

Седмицата, в която Манчестър Сити уволни Роберто Манчини, завърши лошо за „гражданите”, които паднаха с 2:3 от Норич у дома в последния кръг. Джак Родуел вкара първите си два гола с екипа на Сити, но и това не помогна.

Антъни Пилкингтън даде аванс на Норич в 26-ата минута след колективна грешка в защита за „небесносините”.

След половин час Родуел завърши точно хубава атака на Сити и след пас на Джеко изравни за 1:1.

След паузата нещата се повториха. Грант Холт се измъкна на задната греда и Норич пак поведе. И пак много бързо Сити изравни с попадение на Родуел, този път след пас на Яя Туре.

„Канарчетата” не наведоха глава и Джонатан Хоусън направи страхотен пробив от централната линия, за да се разпише за крайното 2:3.

Манчестър Сити завърши сезона на второ място със 78 точки, а Норич приключи на 11-а позиция с 44.