3. Фейенорд съсипа клетия тим на Рода с 4:0

Фейенорд съсипа клетия тим на Рода с 4:0

Фейенорд съсипа клетия тим на Рода, Макай с пореден гол

Холандският Фейенорд, който до преди няколко години бе един от грандовете на местния футбол показа, че не трябва да бъде отписван от водещите отбори, след като разби Рода, като гост с 4:0 в мач от деветия кръг на холандската Ерердивизе. През първото полувреме играта бе равностойна, като Макай пропусна едно много изгодно положение за неговия тим, а през втората полувреме започна истинската голеада, която сътвори ротердамския гранд. Началото на шоуто даде Вийналдум, който изведе тима на Фейенорд напред в резултата в 53-ата минута, а само четири минути по-късно Фер направи 2:0 в полза на Фейенорд. Бившата звезда на Байерн Рой Макай се разписа в 67-ата минута за класическото 3:0 и уби интригата в мача, а Бисесвар довърши клетия тим на Рода и оформи крайното 4:0 за Фейенорд. Със спечелените три точки Фейенорд заема 13-а позиция с 8 точки, а съставът от Керкраде е на предпоследното 17-о място с 6.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)