3. Фиорентина хвърли Каляри в дълбокото блато с 3:0 (ВИДЕО)

Фиорентина хвърли Каляри в дълбокото блато с 3:0 (ВИДЕО)

Сардинци са на дъното с едва две точки в актива си

Фиорентина се наложи над Каляри с 3:0 като домакин в мач от седмия кръг в италианската Серия А. „Ла Виола“ си свърши работата през първото полувреме, след като Николас Гонсалес вкара още в третата минута, а автогол на Алберто Досена удвои аванса на домакините. В края на двубоя М’бала Нзола прекъсна сушата си от 14 поредни мача без гол.

След този успех Фиорентина събра актив от 14 точки, намирайки се на 5-о място, докато Каляри е на дъното на таблицата със само 2 точки в актива си.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на Фиорентина, който бързо даде резултат. В 3-ата минута след центриране от статично положение Лукас Белтран свали топката след разбъркване за Николас Гонсалес, който прати топката във вратата на Каляри.

Найтан Нандес се опита да изненада Пиетро Терачано в 9-ата минута с удар от далечна дистанция, но изстрелът му бе блокиран от бранител на „ла виола“.

В 21-ата минута Фиорентина успя да удвои своя аванс, след Микаел Кайоде напредна по дясното крило и пусна остро подаване за Лукас Белтран успоредно на голлинията. В опита си да изчисти обаче Алберто Досена прати топката в собствената си врата.

До края на първото полувреме Фиорентина разиграваше топката, а темпото бе значително по-ниско.

След центриране от корнер в 47-ата минута Алберто Досено имаше възможност да се реваншира за автогола с удар глава, който обаче премина над напречната греда на вратата на Фиорентина.

В 81-ата минута топката бе изсипана в наказателното поле на Каляри, където Кристиан Куаме засече с глава, но топката не намери очертанията на вратата на гостите.

В четвъртата минута на добавеното време Роландо Мандрагора изведе М'бала Нзола зад гърба на отбраната на Каляри, а нападателят прехвърли технично Борис Радунович, вкарвайки първия си гол с виолетовата фланелка.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост