Фиорентина и Дженоа не се победиха във вихър от голове (ВИДЕО)

Двата тима си вкараха по 3 в интересен мач от 21-ия кръг

Фиорентина и Дженоа по възможно най-подобаващия начин сложиха край на 21-ия кръг на Серия А. Срещата завърши при резултат 3:3, а нападателят на “виолетовите” Алберто Акуилани се отличи с хеттрик.

Голмайстори за гостите от Дженоа станаха Алберто Джилардино, Лука Антонини и Себастиан Де Мело. След този истински спектакъл тимът,  воден от Винченцо Монтела заема четвъртото място във временното класиране с актив от 41 точки, докато Дженоа е 11-и с 27.

Срещата определено ще се запомни с гонките в резултата, но и с няколко съдийски греши. Въпреки това те не успяха да помрачат изживяването на стадиона, тъй като двата тима атакуваха непрестанно и само неточността не позволи крайният резултат да стане още по-внушителен.

Джилардино откри резултата в 27-ата минута след спорно отсъдена дузпа, но 6 мин. по-късно Акуилани възстанови равенството. Също след наказателен удар, който повдигна много въпросителни. Секунди след това Антонини върна преднината за своите, но по всичко личеше, че това е вечерта на Акуилани и в 42-ата минута се разписа за 2:2. Четири гола за едно полувреме.

Няколко минути след началото на второто полувреме отново голмайсторът на Фиорентина блесна и оформи хеттрика си. в 77-ата минута обаче Де Мело сложи край на головата фиеста.