3. Фиорентина оглави Серия „А” пред погледа на Сашо Тонев (ВИДЕО)

Фиорентина оглави Серия „А” пред погледа на Сашо Тонев (ВИДЕО)

Българинът гледа от пейката как „виолетовите” чупят рекорд срещу Фрозиноне

Фиорентина разби с 4:1 гостуващия Фрозиноне и оглави класирането на Серия "А".

Българският национал Александър Тонев остана на пейката на новаците през целия мач от XI кръг на Калчото, в който „виолетовите” поставиха нов рекорд за сезона. Те имаха топката в свое притежание в 73,4% от времето и вече държат постижението по този показател за кампанията.

Иначе домакините решиха всичко още преди почивката, когато нанизаха четири безответни попадения.

Първото от тях падна в 24-ата минута, когато Матиас Фернандеш подаде на Анте Ребич и той се опита да центрира, но топката спря в мрежата – 1:0.

Пет минути по-късно отново Фернандеш пусна към пеналта, където Гонсало Родригес с пета вкара красиво попадение за 2:0.

Само 120 секунди след това Кума ел Бабакар оформи класиката от дузпа, а две минути преди паузата Марио Суарес се възползва от грешка в защитата на Фрозиноне и вкара за 4:0.

През втората част Фиорентина нацели две греди, докато в 87-ата минута капитанът на гостите Алесандро Фрара вкара почетното попадение за 1:4. След това и новаците улучиха гредата, но в крайна сметка си тръгнаха победени.

Благодарение на успеха домакините вече имат 24 точки и оглавяват класирането благодарение на по-добрата си голова разлика от Интер, докато Фрозиноне остана точно над зоната на изпадащите с 10 точки от 11 мача.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)