3. Фиорентина отупа Парма с 2:0, Божинов с цял мач (видео)

Фиорентина отупа Парма с 2:0, Божинов с цял мач (видео)

Бари удари Бреша вкъщи – 2:1

Отборът на Фиорентина постигна първа победа в Калчото, след като се наложи с 2:0 над тима на Парма. Срещата се игра на стадион „Артемио Франки” и бе от програмата на 5-ия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Валери Божинов игра цял мач за състава на „дуковете”, ала не можа предотврати загубата на своите. Двубоят пък бе изгледан на живо от трибуните от новия селекционер на България Лотар Матеус, който следеше изявите на Божинов

Срещата започна много равностойно, но с течение на времето съставът на Фиорентина овладя инициативата и опита няколко интересни акции. До края на първото полувреме с пропуски за „виолетовите” се отчетоха Ляич и Монтоливо, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част натискът на домакините ставаше все по-осезаем и в 61-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Лукарели срещу Джилардино. Зад топката застана Адем Ляич, който запази хладнокръвие и изведе своите напред – 1:0.

Натискът на Фиорентина продължи и след това попадение, като „виолетовите” търсеха втори гол, с който окончателно да пречупят своя съперник. Така се стигна до 76-ата минута, Де Силвестри шутира силно извън наказателното поле, кълбото се отби от тяло на бранител на Парма и прехвърли вратаря Миранте за крайното 2:0.

След тази победа съставът на Фиорентина се измъкна от зоната на изпадащите и вече заема 17-о място във временното класиране с актив от 5 точки. Гостите от Парма пък са 13-и със същия точков актив.

В друг мач от този 5-и кръг на Серия „А” отборът на Бари постигна изключително важна победа с 2:1 над тима на Болоня. Срещата се игра на стадион „Сан Никола”, а това бе второ поражение за сезона за състава на гостите.

Иначе срещата започна добре за домакините, след като Ривас откри в 16-ата минута, след като бе изведен на добра позиция от Алмирон. В 30-ата Коне изравни статуквото след хубав пас на Посанцини, а крайното 2:1 оформи Барето в 55 –ата минута от дузпа.

След този успех тимът на Бари се изкачи на 8-а позиция във временното класиране с актив от 8 точки, докато гостите от Бреша са 4-и с 9 пункта.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи