3. Фиорентина спаси точката два пъти, след като закъсня за гостуването на Самп (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Виолетовите" изравниха два пъти за 2:2, а в последната секунда Бабакар изпусна сам срещу вратаря да им донесе и победа

Фиорентина на два пъти изравни при атрактивното 2:2 като гост на Сампдория в ранния неделен мач от 31-ия кръг на Серия А. Мачът закъсня с 20 минути, защото автобусът на гостите от Флоренция попадна в задръстване по улиците на Генуа.

Гонсало Родригес играеше своя мач №200 за Фиорентина, който се нуждаеше от победа, за да съхрани някакви шансове за участие в Лига Европа.

Но още в 5-ата минута Бруно Фернандеш се измъкна от засадата и от границата на наказателното поле преодоля Татарушану за 1:0 и така серията на „виолетовите” от три мача без допуснат гол бе бързо развалена.

Бернардески беше на сантиметри от целта с изстрел от пряк свободен удар, а Татарушану от аут подари на Шик и трябваше да спасява удара на Бруно Фернандеш отблизо.

През втората част Фиорентина натисна със серия от центрирания и поредното такова на Борха Валеро от корнер беше засечено на първа греда с глава от Родригес, който насочи под гредата за 1:1 и отбеляза с гол юбилейния си мач №200.

Цял сезон Патрик Шик беше златната резерва на Самп, но днес той беше титуляр, а ролята му на решаващ жокер от пейката прие Рики Алварес. Аржентинския халф влезе в 69-ата минута и две по-късно получи пас от Шик вляво в наказателното поле, отвори си ъгъл за стрелба и преодоля Татарушану в близкия ъгъл – 2:1 за домакините.

Фиорентина на два пъти удряше гредите, като втория път след удара с глава на Бабакар топката се разходи пред вратата, но нямаше кой да довкара.

Все пак в 89-ата минута Кума Бабакар овладя пред наказателното поле, видя, че Емилиано Вивиано е излязъл леко напред и с техничен удар над него вкара точно под гредата в средата на вратата – 2:2.

Буквално в последната секунда на 4-минутното продължение Бабакар беше изведен сам срещу вратаря, но Вивиано взе своя реванш като спаси с един крак и съхрани точката за Сампдория.

Фиорентина е на осмо място с 52 точки и пропусна шанса да се изравни поне временно с Милан (54). Сампдория е девети с 45 и на практика доиграва сезона.

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона