3. ФК Москва надделя над ЦСКА с 3:1 в дербито на Русия

ФК Москва надделя над ЦСКА с 3:1 в дербито на Русия

Отборът на ФК Москва се включи в борбата за местата, даващи право за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като в дербито на руската столица от 26-ия кръг на Премиер лигата победи с 3:1 ЦСКА (Москва).

Двубоят се игра на стадион „Лужники”, но домакините от ЦСКА не показаха добра игра и записаха втора загуба само в рамките на няколко дни, след като паднаха с 0:1 от Манчестър Юнайтед през седмицата.

Още през първата част възпитаниците на Миодраг Божович се разправиха с „армейците”, отбелязвайки три безответни попадения.

В 10-ата минута Ребко сложи топката на главата на Тарасов и той направи 1:0. В 20-ата минута Чеснаускис бе съборен от капитана на ЦСКА и вратар на отбора Акинфеев в наказателното поле, а Ребко реализира отсъдената дузпа.

ЦСКА се опита да се върне в мача, като активен както обикновено по десния фланг бе Красич. В 39-ата минута обаче Епуреану вкара за трети път топката във вратата на ЦСКА.

През втората част Серхио Рамос се опита със смени да промени нещата на терена, но неговият тим стигна до гол чак в 83-ата минута. Красич центрира към Несид и той с глава направи 1:3.

С постигнатата победа ФК Москва се изкачи на 4-а позиция в класирането с 44 точки, докато ЦСКА е място по-надолу с 43. Първите три отбора в Русия добиват право за участие в Шампионската лига през сезон 2010/2011. Лидер в Спартак, пред Рубин и Зенит.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)