3. Франция нокаутира Сърбия, но даде скъпа жертва (+видео)

Франция нокаутира Сърбия, но даде скъпа жертва (+видео)

Рибери и Малуда бяха точни за "петлите", Ян М'Вила се контузи

Франция победи Сърбия с 2:0 в Реймс, но халфът на Рен Ян М’Вила получи контузия още в първата минута на контролата.

М’Вила се хвана за коляното след началото на мача и бе заменен от Алу Диара. Контузеният полузащитник със сълзи седна на пейката, осъзнавайки, че шансовете му да играе на Евро 2012 се изпаряват.

На терена Франция нанесе смъртоносен удар в разстояние на 5 минути. В 11-ата Клиши проби отляво, центрира, Бъркич изби лошо и Рибери засече от воле в мрежата не без помощта на рикошет в Слободан Райкович – 1:0.

В 16-ата Флоран Малуда получи време и пространство, нагласи се и с премерен удар направи 2:0

„Пелите” можеха да вкарат още до почивката, но Клиши стреля високо, а Кабай стреля в тялото на Бранислав Иванович.

Франция владееше много повече топката в първите 35-6 минути и в края на частта пробва да остави сърбите да владеят инициативата, за да удари на контра.

Тактиката сработи и удобни шансове се откриха пред Рибери, Малуда и Ревейер, но те не бяха точни.

През втората част играта бе накъсана от множество смени, а резултатът се запази 2:0. Иванович и Томич пропиляха шанса да върнат поне един гол за Сърбия, а Кошчелни и Бен Арфа се отчетоха с пропуски за домакините.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф