3. Франция падна в Швеция след гол от центъра в сетния миг (ВИДЕО+СНИМКИ)

Франция падна в Швеция след гол от центъра в сетния миг (ВИДЕО+СНИМКИ)

Холандия разби Люксембург в паметна нощ за Уесли Снайдер

Българският национален отбор вече е на четвърто място в класирането на група „А” от квалификациите за Мондиал 2018.

Това стана факт, след като Швеция победи драматично Франция у дома с 2:1, а Холандия разгроми Люксембург с 5:0.

На стадион „Френдс Арена” в Солна се срещнаха първите два тима в подреждането и резултатът бе равен до последните секунди на добавеното време, когато вратарят на гостите Юго Лорис сгреши фатално и получи попадение от центъра.

Иначе головите положения не бяха много, особено след паузата, а първото такова се откри пред Франция.

В 14-ата минута Димитри Пайе стреля от воле след центриране отляво, но над вратата, а в 35-ата при сходна ситуация Оливие Жиру не успя да засече добре с глава.

Малко по-късно обаче нападателят на Арсенал откри резултата с изключително красиво попадение.

В 37-ата минута Жиру се озова до ъгъла на наказателното поле и намери пространство за страхотен изстрел с външен фалц към далечния горен ъгъл. Вратарят нямаше никакъв шанс и „петлите” поведоха с 1:0.

Отговорът на домакините обаче не закъсня. В 43-ата минута Людвиг Аугустинсон центрира отляво и след хаос в защитата на гостите Джими Дурмаз вкара от движение в обратния ъгъл за 1:1.

При този резултат дойде почивката, а след нея Антоан Гризман стреля добре от свободен удар, но това бе и едно от малкото запомнящи се неща от звездата на Атлетико Мадрид. Впоследствие той бе заменен от Килиан Мбапе. В самия край пък настъпи и голямата драма за гостите.

В заключителните секунди на даденото от рефера 3-минутно продължение Юго Лорис просто трябваше да изчисти топката в тъч, но вместо това вратарят реши да напусне наказателното си поле и после да я изрита към центъра на терена.

Точно от линията на централната зона пък Ола Тойвонен засече от движение и прати кълбото в опразнената врата, за да донесе трите точки на Швеция.

По този начин скандинавците събраха 13 точки в актива си, с колкото е и Франция, а с три по-малко вече има отборът на Холандия, който пък разполага с една повече от България. Това е така, понеже „лалетата” разгромиха вкъщи аутсайдера Люксембург с 5:0.

Капитанът Ариен Робен откри резултата в 21-ата минута, за да даде мечтан старт на Дик Адвокаат за третия му дебют начело на Холандия.

Героят на вечерта обаче се казва Уесли Снайдер.

Халфът бе титуляр навръх своя 33-ти рожден ден и подобри рекорда на Едвин ван дер Сар за брой мачове с националната фланелка, а освен това се и разписа.

Снайдер направи 2:0 в 34-ата минута и вдигна публиката на крака.

През второто полувреме „лалетата” нанизаха още три безответни попадения, дело на Джорджинио Вайналдум (’62), Куинси Промес (’70) и Винсен Янсен, който оформи крайния резултат в 84-ата минута от дузпа.