3. Франция стъпи накриво в Беларус (видео)

Франция стъпи накриво в Беларус (видео)

"Петлите" изпуснаха победата и направиха равенство 1:1

Франция пропусна да победи Беларус като гост, но въпреки това остана еднолично начело на Група „Д” от квалификациите за Европейското първенство по футбол в Украйна и Полша през 2012 година.

„Петлите” игараха по-силно в двубоя, но не успяха да материализират превъзходството си. Първото полувреме започна в бързо темпо, а късметът обърна гръб на гостите в 19-тата минута. Тогава носителят на Шампионската лига с тима на Барселона Ерик Абидал си отбеляза нещастен автогол. Топката рикошира в левия бранител и заблуди неприятно стража Уго Лорис за 1:0 в полза на домакините.

Французите обаче отговориха веднага на предизвикателството и изравниха след само 3 минути. Бензема и Саня организираха бърза атака за гостите, Малуда се откри добре отляво, получи удобна топка и разстреля Веремко за 1:1.

След гола гостите пак имаха инициативата, но не намираха път към вратата на домакините. И през второто полувреме Франция търсеше повече гола, но пропуски от изгодни позиции направиха Карим Бензема, Франк Рибери и резервата Лоик Реми.

В крайна сметка хиксът остави момчетата на треньора Лоран Блан на върха в Група „Д”. Те имат актив от 13 точки и голова разлика 9:2. Франция е цели 4 точки пред втория Беларус, който се представя изненадващо добре досега в квалификациите. Тимът на Бернд Щранге има 9 точки и ще се бори за място на баражите.

Беларус 1:1 Франция
19’ 1:0 Абидал (а.г.)
22’ 1:1 Малуда

Състави:

Беларус: Веремко, Мартинович, Калчев (Килсяк 90’), Трубило, Тигорвев, Омелянчук (к), Воронков, Путило (Хлеб 86’), Бордачев, Веркостов, Шитов

Франция: Лорис, Саня, Рами, Рибери, Бензема, Насри, Сако, Малуда, Диара (к), Диаби (Реми 73’), Абидал