3. Френки де Йонг отърва Барселона от голям резил (ВИДЕО)

Френки де Йонг отърва Барселона от голям резил (ВИДЕО)

Каталунците победиха борещия се за оцеляване Алавес

Барселона спечели с 1:0 гостуването си на Алавес от 22-ия кръг на Ла Лига. Каталунците бяха близо да се издънят във втори пореден мач от първенството, но Хренки Де Йонг ги отърва с гол три минути преди края на редовното време. Успехът им помогна да изпреварят Реал Сосиедад и да се настанят на петото място в класирането. Алавес е на предпоследната 19-а позиция със 17 т.

Барселона можеше да поведе в 13-ата минута. Педри центрира добре към Люк де Йонг, който със зрелищен удар от въздуха обаче прати топката встрани от целта.

Слез малко повече от половин час игра Феран Торес получи възможност за изстрел от границата на наказателното поле, но изпълнението на бившия играч на Манчестър Сити беше неточно.

Като цяло головите положения през първата част не бяха много. Все пак в самия край на полувремето Алавес можеше да вкара. Пере Понс напредна с топка в крака, но ударът му бе разочароващ - право в тялото на Марк-Андре тер Щеген.

В средата на второто полувреме Люк де Йонг се озова сам срещу вратаря на Алавес, но се засуети и защитникът Мартин Агирегарибия изби топката преди нидерландецът да нанесе удар. Малко след това Де Йонг и Пике се разминаха с центриране на Педри от фал пред вратата на Пачеко.

В 73-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след падане на Томас Пина в наказателното поле на Барселона след съприкосновение с Нико Гонсалес. Реферът Хорхе Фигероа прецени, че няма основание да посочи бялата точка. Пет минути по-късно Хоселу можеше да вкара с глава, но от изключително изгодна позиция не успя да порази целта след центриране отдясно.

Все пак, в 87-ата минута Френки де Йонг донесе успеха на каталунците. Талантът получи страхотен пас, озова се сам срещу вратаря и промуши топката в долния десен ъгъл на вратата. Голът му бе проверяван от VAR заради съмнение за засада, но в крайна сметка бе зачетен.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение